Oranžiniai maišeliai turi tapti gyventojų kasdienybe. Siekdami gyventi švariau ir tvariau turime rūšiuoti maisto atliekas. Šia paslauga nuo metų pradžios naudojasi Šalčininkų miesto gyventojai. Tam skirti oranžiniai maišeliai, kuriuos gyventojai nemokamai turėjo atsiimti iš Rinkliavos administratorių. Siekdami suaktyvinti šalčininkiečius rūšiuoti maisto atliekas Rinkliavos administratoriai patys pristatė juos prie daugiabučių durų.
Rugsėjo pabaigoje jie buvo palikti prie daugiabučių, esančių dalyje A. Mickevičiaus g., J. Sniadeckio ir Vytauto gatvėse, durų. Praėjusį šeštadienį specialistai tęsė maišelių pristatymą gyventojams. Šeštadienį išdalinta daugiau negu 2000 maišelių ritinėlių Šalčios skg., Vilniaus, Vytauto, A. Mickevičiaus, Mokyklos gatvių gyventojams.
Prie laiptinių durų paliktų maišelių skaičius buvo apskaičiuotas po 2 ritinėlius vienam butui (pusei metų). Jeigu kažkas pasiėmė daugiau maišelių ritinėlių, raginame pasidalinti su kaimynais, kurie jų negavo.
Kodėl reikia rūšiuoti maisto atliekas?
- Oranžiniuose maišeliuose išmesti maisto likučiai neteršia konteinerių turinio;
- Iš konteinerių nesklinda nemalonus kvapas;
- Maisto atliekas galima paversti biodujomis.
Privačiose valdose gyvenantys šalčininkiečiai maisto rūšiavimui gali naudotis komposto dėžėmis, tačiau norintys rūšiuoti į oranžinius maišelius, kviečiami atsiimti juos pas Rinkliavos administratorius (Šalčininkų rajono savivaldybės administracija, Vilniaus g. 49, Šalčininkai, 106 kab. arba Šalčininkų seniūnija).
Atėję atsiimti oranžinių maišelių pas Rinkliavos administratorius gaus dovanų daugkartinius maišelius vaisių ir daržovių pirkimui (dovanų kiekis ribotas).
Maisto rūšiavimas netrukus pasieks Baltosios Vokės ir Eišiškių gyventojus, jie kreipėsi dėl įtraukimo į rūšiuojančių gretas. Šiuo metu vyksta maišelių įsigijimo, skirstymo ir apskaičiavimo procesas. Dalis jų jau pasiekė Baltąją Vokę ir seniūnijos specialistai planuoja pristatyti maišelius gyventojams. Apie oranžinių maišelių dalijimą Eišiškėse informuosime, kai jie pasieks seniūniją.
Belieka tik pakoreguoti įprotį ir vakarienės ar pietų likučius, lupenas, graužtukus, kavos ir arbatos tirščius, kitas bioskaidžias atliekas mesti ne kartu su mišriomis, o į atskirą maišelį.
Gyvenkime švariai!