Nuo balandžio 1 d. visoje Lietuvoje įsigalioja naujos viešojo transporto lengvatos. Pokyčiai itin aktualūs vaikams ir jaunimui, besinaudojantiems sostinės viešuoju transportu – lengvatų sistema tampa aiškesnė, vienodesnė ir labiau atitinkanti keleivių poreikius. Taip pat įstatyme numatytos dvi naujos lengvatos – 80 proc.
Vienas svarbiausių LR transporto lengvatų įstatymo pakeitimų – aiškiai apibrėžta vaikų, kaip keleivių grupės, sąvoka. Vaikais laikomi 8–18 metų asmenys, kuriems nuo šiol miesto maršrutuose taikoma 80 proc. nuolaida. 30 min. bilietas kainuos 0,13 Eur, o 60 min. bilietas – 0,18 Eur. Ši nuolaida galios visiems bilietų tipams, išskyrus „Statyk ir važiuok“, kontrolės ir specialiuosius bilietus. Anksčiau šiai keleivių grupei trumpalaikiams bilietams buvo taikoma 50 proc. nuolaida – 30 min. bilietas kainavo 0,33 Eur, o 60 min. – 0,45 Eur.
„Viešasis transportas Vilniuje tampa vis prieinamesnis, ypač jaunajai kartai. Įtvirtinus vienodą 80 proc. nuolaidą visiems vaikų ir moksleivių bilietams, užtikriname didesnį patogumą tiek kasdieniams keleiviams, tiek jų tėvams. Šis pokytis – svarbus žingsnis įtraukesnio, socialiai orientuoto judumo link“, – sako JUDU vadovė Loreta Levulytė-Staškevičienė.
Atnaujinta ir moksleivių lengvata – 80 proc. nuolaida galios viešojo transporto bilietams, kurie skirti jaunuoliams iki 23 metų, besimokantiems pagal bendrojo ugdymo arba profesinio mokymo programas. Lengvata taip pat galios tiems, kurie mokosi formaliojo ugdymo įstaigose, tačiau šiuo metu yra akademinėse atostogose dėl ligos, nėštumo ar vaiko priežiūros. Svarbu, kad vaikams iki 18 metų nebereikės pateikti mokinio pažymėjimo, nebent kiltų abejonių dėl amžiaus. Tai padės supaprastinti lengvatos taikymą ir užtikrins patogesnį procesą.
Be pokyčių vaikams ir jaunimui, įstatyme numatytos ir dvi naujos 80 proc. nuolaidos. Nuo balandžio jos bus taikomos asmenims, patyrusiems Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinius, bei tiems, kurie atliko tarnybą ar dalyvavo kariniuose mokymuose Afganistane. Šios lengvatos iki šiol nebuvo taikomos – tai svarbus socialinis žingsnis, pripažįstant šių grupių indėlį ir patirtus iššūkius.
„Didesnis prieinamumas prie viešojo transporto reiškia ir didesnę judumo laisvę, o tai svarbu kiekvienam iš mūsų. Tai nėra vien bilieto kaina – tai galimybė mokytis, dirbti, dalyvauti bendruomenės gyvenime, nepriklausomai nuo socialinės ar ekonominės padėties. Ilgainiui tokie sprendimai formuoja tvaresnį ir judresnį miestą visiems gyventojams“, – užbaigia JUDU vadovė.
Plačiau apie lengvatas ir jų teikiamas naudas galite pasiskaityti šiame puslapyje: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/36157de3000511f0878bc971e70c4c04?jfwid=10wshzbnyr