Viena svarbiausių valstybinių švenčių Lietuvoje – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. 1918 metų vasario 16 dieną buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas, dėl kurio mūsų šalis po daugelio metų pavergimo atgavo suverenitetą. Norėdamas paminėti tokį svarbų Lietuvos istorijai įvykį, Rudaminos kultūros centras pakvietė į iškilmingą minėjimą.
Tą dieną vyko intelektų mūšis, kuriam vadovavo Džiugas Kuliešius – žurnalistas ir radijo laidų bei renginių vedėjas, Protų lygos, t. y. „Ko nežino Kazys?“, jau 12 metų organizuojančios intelektų kovas visoje Lietuvoje ir už jos ribų, atstovas.
Intelektų mūšyje dalyvavo 6 komandos: Kalviškių, Lavoriškių, Skaidiškių, Rudaminos atstovai, Pociejų šeima iš Grigaičių bei komanda „Trio plius vienas“. Buvo trys raundai. Dalyviai atsakinėjo į klausimus apie Vilniaus krašto, Lietuvos istoriją, taip pat Lietuvos Nepriklausomybės Akto pasirašymą ir Lietuvos valstybinius simbolius. Besivaržančios komandos viename raunde turėjo tik 35 sekundes teisingai atsakyti, o kitame – 50 sekundžių. Visiems žinoma, kad intelektų kova – tai komandinis žaidimas, kuriame svarbu ne tik žinios, bet ir proto aštrumas bei greita reakcija.
Intelektinių varžytuvių metu komandos įnirtingai varžėsi tarpusavyje. Tai buvo ne tik galimybė pasitikrinti žinias, sužinoti daug naujų, intriguojančių faktų iš Lietuvos istorijos, bet ir smagiai praleisti laiką. Intelektų mūšį laimėjo „Avietinių“ komanda iš Rudaminos, antroji vieta atiteko Kalviškių komandai, o Skaidiškių komanda užėmė trečią vietą. Nugalėtojams įteikti organizatorių diplomai ir prizai. Paguodos prizai buvo įteikti ir ant intelektų mūšio pakylos neužlipusioms komandoms.
Po intelektų mūšio visi buvo pakviesti į koncertą „Brangiausios spalvos trys“. Gražų reginį paruošė ir pristatė Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos Dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“, kurio meno vadovė – Jolanta Kisielytė Sadauskienė. „Šviesa“ meninę veiklą vykdo jau 70 metų. Tai studentų – būsimų mokytojų – kolektyvas, užsiimantis lietuvių liaudies muzika, daina ir šokiu. Kolektyvą sudaro trys skirtingos grupės: orkestras, choras, šokėjai.
Tai buvo neeilinis susitikimas su lietuviška daina ir šokiu. Grupė suteikė visiems dozę geros energijos ir šventinę atmosferą. Pasirodymu sužavėta publika negailėjo rankų, audringai plodama kolektyvui.
„Prieš 106 metus signatarai atvėrė kelią į valstybingumą. Bet ką tai reiškia mums šiandien? Šiandien visi esame atsakingi už savo šalį ir jos vystymąsi. Kokia bus šalis šiandien, priklauso nuo mūsų visų, dirbančių nuoširdžiai ir atsakingai, auginančių vaikus su meile artimui ir tėvynei. Esame atsakingi už Lietuvą, kurią paliksime ateities kartoms. Linkiu džiaugtis ir didžiuotis, švęsti ir dirbti mūsų krašto, mūsų tėvynės labui“, – sakė šventėje dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės vicemerė Edita Tamošiūnaitė.
Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjime Rudaminoje taip pat dalyvavo: LR Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos nariai Rūta Carik, Gediminas Kazėnas, Jonas Vasiliauskas, Miroslava Klim ir Honorata Romanovska, Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič, Rudaminos seniūnijos seniūnas Juzef Šatkevič.
„Vardan tos Lietuvos Vienybė težydi!“ – kokie be galo svarbūs šie žodžiai. Ši diena mums svarbi, nes gyvename šioje žemėje. Turime ją mylėti ir gerbti. Linkiu visiems, visų pirma, ramybės, kad galėtume gyventi taikiai, džiaugtis, mylėti ir gerbti vieni kitus“, – savo kalboje sakė Č. Olševski.
„106 metai. Per tuos metus įvyko labai daug dalykų. Mūsų šaliai buvo ir gerų laikų, ir labai tamsių laikų. Bet net pačiais tamsiausiais laikais mūsų tauta, mūsų valstybė niekad neprarado savo dvasios, savo laisvės dvasios, Vyčio geno, kurį nešiojame savyje kiekvienas dar nuo Vytauto Didžiojo laikų. Šiandien kviečiu švęsti laisvę, švęsti valstybingumą, mylėti savo žemę, mylėti savo artimą, dalintis viskuo, ką galime, kad kiekviena diena būtų geresnė už praėjusią“, – sakė R. Carik.
„Kiekvienas turime gerbti tai, ką turime – savo tradicijas, istoriją ir stengtis, kad mūsų ateitis būtų dar nuostabesnė. Šiandien linkiu mums visiems ramybės mūsų sielose ir mūsų tėvynėje“, – sakė M. Klim.
Šventę organizavo Rudaminos kultūros centras.
Rudaminos kultūros centro direktorė Violeta Cereška padėkojo visiems į minėjimus atvykusiems artistams, svečiams ir publikai bei palinkėjo visiems skiepyti meilę tėvynei, puoselėti mūsų kultūrą ir tradicijas.
Tekstas ir nuotraukos: Rudaminos kultūros centras