2019 m. kovo 7 d. Kūno kultūros ir sporto departamente įvyko Lietuvos rinktinės išlydėtuvės į Specialiosios olimpiados vasaros žaidynes. Išlydėtuvėse dalyvavo Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Tomas Daukantas ir Kūno kultūros ir sporto departamento vadovė Kornelija Tiesnesytė.
„Sportas vienija skirtingas tautas, išsilavinimo, intelekto, negalios žmones, todėl linkiu jums pasiekti ne tik aukštų rezultatų, bet ir pasisemti patirties, susipažinti su skirtingomis kultūromis ir žinoma, susirasti draugų“ – sveikindama susirinkusiuosius sakė Kūno kultūros ir sporto departamento vadovė Kornelija Tiesnesytė.
Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas savo kalboje pabrėžė, kad tik dabar, po daug nepriklausomybės metų, pagaliau valstybė ne pažadais, o realiais veiksmais – didindama finansavimą atsigręžė į neįgaliuosius sportininkus, jų integraciją per sportą į visuomenę ir kokybiškesnį bei prasmingesnį gyvenimą. Linkėdamas puikių startų sportininkams Kęstutis Smirnovas Lietuvos Specialiosios olimpiados vasaros žaidynių rinktinės treneriui įteikė trispalvę.
„Džiugu, kad Lietuvos atstovai jau aštuntą kartą vyksta į Specialiąją olimpiadą, kurios tikslas – ne tik nugalėti, bet ir skatinti siekti pergalių. Linkime kuo daugiau pergalių ir olimpiadoje, ir kasdieniame gyvenime“, – sako Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris T. Daukantas.
XV specialiosios olimpiados vasaros žaidynės vyks 2019 m. kovo 7–23 d. Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Abu Dabyje. Lietuvai Specialiojoje olimpiadoje atstovaus 26 sportininkai, kurie varžysis 7 sporto šakose: lengvosios atletikos, futbolo, plaukimo, stalo teniso, sunkiosios atletikos, bočios, irklavimo.
Planuojama, kad 24-ų sporto šakų varžybose rungsis daugiau kaip 7000 sportininkų iš 170 pasaulio valstybių.
XIV specialiosios olimpiados vasaros žaidynėse, vykusiose 2015 m. Los Andžele (JAV), Lietuvos sportininkai iškovojo 21 medalį.
Specialioji olimpiada, skirta sutrikusio intelekto žmonėms, rengiama nuo 1968 m. Specialiosios olimpiados tikslas – skatinti intelekto sutrikimus turinčius asmenis ne tik sportuoti, bet ir aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime.
Parengta pagal Švietimo mokslo ir sporto ministerijos informaciją