Artėjant pavasariui, puikus metas pasirūpinti savo žieminiu garderobu, kad draubužiai būtų pasiruošę kitai žiemai. Žieminių drabužių valymas ne tik padės išsaugoti audinio kokybę, bet ir prailgins tarnavimo laiką, todėl sutaupysite pinigų ir sumažinsite atliekų kiekį! Lyderiaujančios Lietuvoje drabužių valyklos profesionalai dalinasi, kokias dažniausias klaidas darome skalbdami šaltojo sezono rūbus bei pataria, kaip tinkamai paruošti šiuos drabužius „vasaros atostogoms“.
Žieminių drabužių valymas – geriau anksčiau nei vėliau
Pasirūpinti žieminių drabužių valymu iškart, kai tik baigiasi sezonas, yra naudinga dėl kelių priežasčių. Visų pirma, nereikėtų palikti sezono metu susikaupusio purvo ar dėmių iki kitų metų, dėl to ant drabužių gali susidaryti pelėsis ar užpulti kandis bei įsisenėjusias dėmes pašalinti yra kur kas sunkiau. Be to, tinkamas valymas padeda išsaugoti audinį ir prailgina drabužių tarnavimo laiką, todėl dar ne vieną žiemą jie atrodys kaip nauji.
„PAULINI – drabužių valyklos“ direktorius Paulius Slavinskas šypsosi, kad dažnas lietuvio įprotis, kurį itin sunku išmušti – žieminius drabužius valyti tą pačią savaitę, kai juos jau reikia vilktis, čia ir dabar. Dėl to tenka ilgiau palaukti, kol rūbai bus išvalyti ir paruošti nešiojimui. Išvengdami šios klaidos, kitąmet neturėsite šio galvos skausmo!
Klaidos valant žieminius drabužius: kaip tinkamai jais pasirūpinti?
Nors skalbti žieminius drabužius namuose gali būti patogu ar, iš pažiūros – pigiau, svarbu nepadaryti klaidų, kurios gali visiškai juos sugadinti. „PAULINI – drabužių valyklos“ profesionalai dalinasi keliais tokių klaidų pavyzdžiais bei patarimais, kaip to išvengti:
Netinkamas žieminių striukių skalbimas: paprastai žieminės striukės būna pripildytos pūkų arba sintepono, kuris skalbimo namuose metu gali sulipti ir sukristi ties siūlėmis, todėl patariama jas skalbti tik drabužių valykloje, kurioje yra taikomas specialus valymo ir džiovinimo procesas. Ypač svarbu namuose neskalbti sinteponinių striukių, nes susidariusių gniužulų dažniausiai atstatyti iki originalios išvaizdos valymo būdu jau nėra įmanoma bei tenka keisti visą striukės užpildą. Pūkinių striukių savininkus galima nudžiuginti – dažnu atveju, sulipusius ir sukritusius pūkus galima atstatyti pasinaudojus profesionalios drabužių valyklos paslaugomis.
Cheminio valymo praleidimas: kai kuriems žiemos drabužiams, pavyzdžiui, vilnoniams paltams ir kostiumams, tinka tik profesionalus cheminis valymas, kad būtų išlaikyta jų forma ir išvaizda. Jei nepasirinksite cheminio valymo, tokie drabužiai gali susiraukšlėti, susitraukti, išblukti ar prarasti savo spalvų ryškumą.
Dėmių nepašalinimas laiku: neišvalytos dėmės gali įsigerti į audinį ar jį pažeisti ir laikui bėgant jas pašalinti tampa vis sunkiau. Prieš skalbiant drabužius, svarbu nedelsiant pašalinti dėmę dėmių valikliu ar kitu tinkamu būdu, kuris nepažeistų audinio. Dėmių nevalymas laiku ar valymas netinkamai gali negrįžtamai pažeisti audinį, todėl kai kurios klaidos gali būti nepataisomos. Kylant abejonėms, geriausia konsultuotis su profesionalais.
Per didelė skalbimo temperatūra: per didelis karštis gali pakenkti švelniems audiniams, pavyzdžiui, megztiniams iš vilnos ir kašmyro. Skalbdami tokius drabužius pasirinkite žemos temperatūros nustatymus ir, jei įmanoma, švelnius skalbimo ciklus.
Skalbimo mašinos perpildymas: perkrauta skalbyklė gali neleisti tinkamai išskalbti ir išskalauti žieminius drabužius, todėl venkite vienu metu į skalbyklę sudėti per daug skalbinių.