Vilniaus mieste, vos septyni kilometrai nuo centro, Mozūriškių g. 50 ir 100, pirmųjų lankytojų apžiūrose laukia intensyviai kylantis naujas gyvenamasis kvartalas „Porto Franko“. Mažaaukščiuose daugiabučiuose įsikursiantys gyventojai naudosis ir miesto infrastruktūros patogumais, ir urbanizuotose teritorijose retai sutinkama ypač turtinga žaliąja aplinka.
Kai važiuoti „į miestą“ nebūtina
Bendrovės „Red M“, atsakingos už projekto „Porto Franko“ strategiją ir pardavimus, specialiai „Spinter“ užsakytas gyventojų nuomonės tyrimas atskleidė, kad teritoriją tarp Vakarinio aplinkkelio ir Pilaitės plento, šalia „Vilnius Outlet“ ir „Senukų“ prekybos centrų, jie mieliausiai vadintų Naujosiomis Justiniškėmis. Kaip tik čia, pavydėtinai žalioje teritorijoje prie Buivydiškių I-ojo tvenkinio vietą radęs kvartalas būsimiems gyventojams sukurs saugų ir jaukų socialinį burbulą. Artimiausioje aplinkoje jie naudosis tik jiems skirta poilsio ir aktyvaus laisvalaikio infrastruktūra, o kelių kilometrų spinduliu ras visas kasdienes paslaugas – nuo prekybos centrų iki mokyklų ir gydymo įstaigų.
Kvartalo išskirtinumas pasufleravo ir pavadinimą. „Ir kvartalo koncepcija, ir pavadinimas „Porto Franko“ gimė, įkvėptas europietiškų uostamiesčių ir Viduržemio jūros atmosferos, kur susilieja gamtos ramybė ir miesto privalumai. Gyventojai vaikštinės promenada prie vandens telkinio, sportuos jų teritorijoje esančiame miškelyje įrengtuose aikštynuose ir galbūt nė nevartos posakio „važiuoju į miestą“, nes visas būtinas paslaugas ras prie pat namų“, – sako bendrovės „Red M“ direktorė E. Mesengiser-Garber.
Projekto vystytojų, UAB „Larėjas“ ir UAB „RE-SPV-2“ (dukterinė UAB „Rinvest“ įmonė), investicijos į šį projektą bendrai sieks beveik 32 mln. eurų. Bendrovėms pasidalijus plėtojamus objektus, į dvi dalis skilo ir skambus pavadinimas. UAB „Larėjas“ plėtoja „Porto“ projektą, o UAB „RE-SPV-2“ – „Franko“. Erdvioje beveik 4 ha teritorijoje ( apie 3 ha gyvenamoji zona ir 1 ha laisvalaikio), projekto architektai, studija „Archimes“, išdėstė 11 triaukščių daugiabučių, kuriuose bus iš viso 213 butų. Bendras „Porto Franko“ gyvenamasis plotas sudaro 10 309 kv. m. Gyventojai galės įsigyti ir parkingo vietas, kurios visos, išskyrus svečių automobiliams skirtas vietas, yra po žeme.
Laisvalaikio erdvių sprendimai
„Porto Franko“ projekto atstovas, „Rinvest“ plėtros vadovas Giedrius Kražauskas atkreipia dėmesį, kad dažnu atveju dėl požeminio parkingo įrengimo nukenčia teritorijos apželdinimas, bet tikrai ne šiuokart: „Projekto kūrėjams buvo svarbu, kad tarp namų būtų ir vizualinė, ir garso izoliacija, kam puikiai ir pasitarnauja želdiniai, o ypač – medžiai. Tad įrengiant perdangas apkrovos ir dirvožemio sluoksnis apskaičiuoti taip, kad kvartalo teritoriją būtų galima gausiai apželdinti ne tik krūmais ar vijokliais, bet ir medžiais. Privatumo turės leidžiantieji laiką ir balkonuose, ir su vaikais žaidimų aikštelėse.“
Specialiai „Porto Franko“ gyventojams bus skirtos ir krepšinio, padelio, tinklinio aikštelės. Saugant aplinkinių ramybę, triukšmingesnės laisvalaikio veiklos įrengtos miškelyje prie pirmojo Buivydiškių tvenkinio, kuris mielai naudojamas mėgstančių maudynes. „Porto Franko“ gyventojai iki jo žingsniuoti galės kad ir iškart su maudymosi apranga, čia savo reikmėms turės ir stilingą lieptą, šezlongų bei valtelių.
Palei vandenį nutiesta promenada nuo didelio pilono su „Porto Franko“ pavadinimu vaikštinėtojus nuves iki grindinyje įrengto akmeninio kompaso, simboliškai rodančio kryptį į harmoningą ir visavertį gyvenimą.
Pastatams – specialiai sukurtos dekoro plokštės
Šiuolaikiškos architektūros pastatai bus dengti ir nestandartiniais fasadais, pagamintais fasadų sistemų profesionalų, bendrovės „Koderus“. Dalis betoninių apdailos plokščių sukurti kaip klinkerio imitacija. Į dvi pastatų grupes – „Porto“ ir „Franko“ – suskirstytas kvartalas skirsis ir fasadų spalva: viena bus dengta tamsiomis plokštėmis, bet apraizgyta šviesaus atspalvio pėsčiųjų takelių, kita – atvirkščiai.
Itin didelio ploto balkonai su stikliniais turėklai bei terasos pirmuosiuose aukštuose – dar vienas išskirtinumas, kurį turėtų įvertinti būsimieji „Porto Franko“ gyventojai.
„Statyboms įgaunant pagreitį, kviečiame apsilankyti „Porto Franko“ atvirų durų dienose – visada raginame pasinaudoti galimybe įvertinti būsimąją gyvenimo vietą ne tik iš skaičių ar vizualizacijų. O „Porto Franko“ jau šiandien leidžia pajusti būsimos kaimynystės charakterį ir gyvenimo kokybę, kurios siekiame. Nors dažnas esame girdėję, kad svarbius sprendimus reikia grįsti ne emocijomis, o racionaliais skaičiavimais, mes esame tikri, kad renkantis gyvenamąją vietą negalima pamiršti širdies“, – sako „Red M“ vadovė E. Mesengiser-Garber.