Antrinio dizaino kūrėjai Lietuvoje šias atliekas paverčia naujomis medžiagomis, iš kurių ir buvo pasiūtos įvairių dydžių medūzos.
„Vandenynuose vien panaudotų vienkartinių kaukių yra daugiau nei medūzų, nors pastarųjų kasmet vis daugėja dėl šiltėjančio klimato.
Šios krizės akivaizdoje vis daugiau kūrėjų renkasi kurti iš atliekų, užuot eikvojus ar tiesiog švaisčius ribotus gamtos resursus”, – pasakojo projekto sumanytoja, džinsus perdirbanti Milda Paukštė, į penktadienio vyksmą įtraukusi ir septynis kitus kūrėjus.
Tai – plastikinius maišelius perdirbanti dizainerė Laura Petruškė, popieriaus perdirbimo technologiją išvysčiusį dizainerį Simoną Tarvydą, riedlenčių perdirbėją Simoną Sonkiną, čiužinių gamybos likučius į naujus gaminius paverčiančią dizainerę Rasą Balaišę, vilnos megztiniams antrą šansą suteikiančią Eglę Gilę, drabužius perkuriančią Eveliną Desiatnikovą ir mados dizaino studentę Danielę Šidiškytę.
Lankytojai ne tik fotografavosi medūzų apsupty, bet ir džiaugėsi nemokamais daiktais bei drabužiais.
Galimybę juos pasiimti be jokio atlygio suteikia Vilniaus apskrityje veikiančios stotelės „DĖK’ui”.
Vien penktadienio vakarą taip naujus šeimininkus surado apie pusantro šimto drabužių bei aksesuarų.
„Kartais atrodo, kad norėdami elgtis tvariau turime nusipirkti kažką aplinkai draugiško, pažymėto žaliu lapeliu ar prierašais „bio” ar „eco”.