Ar žinote, kad šiuo metu apie 25 % žmonių pasaulyje turėtų nešioti korekcinius akinius? Šis skaičius ateityje gali išaugti net iki 50 %, tad akinių dizaineriai nemiega – kurdami madingus, gražius ir originalius akinius, jie laužo įsitikinimą, kad akiniai yra nepatrauklus aksesuaras. Bet kartu šioje vis didėjančioje nuostabių akinių jūroje galima kiek paklysti. Tad, kad paieškos būtų lengvesnės, šiame tekste rasite patarimus apie tai, kokie akiniai jums turėtų labiausiai tikti pagal jūsų veido bruožus ir odos spalvą.
Kaip išsirinkti akinių rėmelių formą
Kai svarstote apie akinių rėmelių formą, svarbiausia atkreipti dėmesį į savo veidą. Pagrindinė taisyklė yra tokia: akinių rėmeliai turi kontrastuoti su jūsų veidu. Jeigu šis yra apvalus ir minkštas, apvalūs akiniai tik dar labiau jį minkštins, tad geriau ieškoti aiškių kampų, kurie suteiks veidui išraiškingesnę struktūrą. Jeigu jūsų veidas yra kampuotas, tada kaip tik geriau rinktis apvalesnius rėmelius, kad veidas atrodytų švelnesnis. Pabandykite pasimatuoti skirtingus rėmelius ir patys pamatysite skirtumą. O jei jūsų veidas yra ovalus ir neatrodo nei per daug minkštas, nei kampuotas – galite rinktis bet kokią akinių rėmelių formą.
Kaip išsirinkti akinių rėmelių spalvą
Kontrasto reikia siekti ir renkantis akinių rėmelių spalvą: jeigu jūsų oda šviesi, rinkitės tamsesnius rėmelius, o jeigu tamsi, labiau dairykitės šviesių spalvų. Acetatiniai rėmeliai ir kai kurie metaliniai rėmeliai gali būti įvairiausių spalvų: nuo įprastos juodos ar baltos iki visų vaivorykštės spalvų, tad tikrai rasite, kas patiks. O jeigu jus labiau traukia auksas ar sidabras, atkreipkite dėmesį į savo odos potonį. Šis gali būti šaltas, šiltas arba neutralus. Norint sužinoti, koks yra jūsiškis, pažvelkite į kraujagysles vidinėje riešo pusėje: jeigu labiau matosi melsvos kraujagyslės, turite šaltą potonį, jeigu žalsvos – šiltą, o jei abi spalvos matosi panašiai – neutralų. Auksas labiau tiks jeigu turite šiltą potonį, sidabras labiau tiks šaltiesiems, o jei turite neutralų potonį, tiks abu metalai.
Ką dar reikia padaryti prieš įsigyjant korekcinius akinius
Jeigu jums reikia korekcinių akinių, o ne akinių nuo saulės, tada išsirinkti kokių rėmelių norite neužtenka. Turite žinoti ir kokio stiprumo lęšių jums reikia bei kokia yra jūsų akių sveikata. Akių patikra yra tiksliausias būdas sužinoti viską apie savo akis, tad neatidėliokite vizito, jei jaučiate, kad jūsų akys silpsta. O jeigu norite greitos ir tikslios patikros bei iš karto gauti galimybę išsirinkti patinkančius rėmelius iš plačios akinių kolekcijos, užsukite į Glasses on, kur sužinosite viską apie savo akis ir gausite patarimų rinkdamiesi norimus akinius.
Nesvarbu, ar be akinių beveik nematote, ar jaučiate tik smulkų regos suprastėjimą – korekciniai akiniai kiekvienam padės viską matyti aiškiai. Jeigu išsirinkti korekcinius akinius atrodo sudėtinga, dabar žinosite, kas jums labiausiai turėtų tikti. Bet jei pamatysite jus itin traukiančius, bet šiame tekste duotų patarimų neatitinkančius rėmelius – būtinai juos pasimatuokite, nes svarbiausia yra tai, kad naujasis aksesuaras gerai atrodytų būtent jums.