Š. m. birželio 3 d. Jašiūnų Balinskių dvaro rūmuose įvyko konferencija „Smurtui prieš vaikus – NE!”, skirta paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną.
Konferencijoje dalyvavo gausus būrys specialistų, besirūpinančių vaikų gerove švietimo, sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų srityse. Taip pat dalyvavo vaiko teisių apsaugos, policijos, probacijos, vaikų dienos centrų, atvirų jaunimo erdvių atstovai ir kt.
Susirinkusiuosius pasveikinęs Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo pažymėjo, kad smurto tema kalbėti yra labai sudėtinga, tačiau būtina. Smurtas ir toliau išlieka labai aktualia tema, todėl siekiant užtikrinti vaikų saugumą turime ugdyti visuomenės nepakantumą smurtui, užtikrinti informacijos sklaidą apie smurto atpažinimą, jo pasekmes vaiko gerovei.
Tikiu, kad savo koordinuotais ir kryptingais veiksmais visi gebėsime tikslingai veikti siekiant mažinti smurto prieš vaikus apraiškas, – kalbėjo Gžegož Jurgo.
Konferencijoje dalyvaujanti Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Baranauskienė taip pat pasveikino renginio dalyvius ir pasidžiaugė Šalčininkų r. sav. administracijos iniciatyva organizuoti konferenciją.
Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė kalbėjo, kad be galo gera matyti tiek neabejingų vaikų problemoms, specialistų, atstovaujančių įvairias įstaigas/institucijas, kuriuos sieja bendras tikslas – vaikų gerovė.
Po sveikinimo žodžių konferencijos dalyvius savo įspūdingais pasirodymais pasveikino Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos mokiniai.
Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Šalčininkų rajone patarėjas Zdislavas Kulevičius savo pranešime kalbėjo apie vaiko teisių apsaugą bei aptarė esamą Šalčininkų rajono situaciją.
Paramos vaikams centro psichologė-psichoterapeutė Veronika Lakis-Mičienė, kalbėjo apie tai, kaip efektyviai užmegzti ryšį bei kurti bendradarbiaujantį santykį su vaiku, kuris patyrė smurtą, kaip motyvuoti jį priimti pagalbą.
Valstybinio psichikos sveikatos centro l. e. Psichikos sveikatos skyriaus vedėjos pareigas Jelena Stanislavovienė kalbėjo apie vaiką žalojančio elgesio pasekmes. Be to, pažymėjo, kad vaikus žalojantis elgesys paveikia įvairiai – pasekmės gali būti trumpalaikės, nežymiai sutrikdančios sveikatą arba ilgalaikės, pasireiškiančios visą gyvenimą, ženkliai sutrikdančios vaiko raidą ir kasdienį funkcionavimą.
VšĮ „Pactum“ biuro vadovė kalbėjo apie vaiką tėvų ginčų kontekste, kokie jo teisėti interesai ir poreikiai. Vaikas, kurio tėvai tarpusavy nesutaria, išgyvena labai stiprius jausmus, kadangi jam tenka susitaikyti su pasikeitusia situacija, naujais vaidmenimis, kas itin žaloja jauną žmogų, – kalbėjo Odeta Intė.
Specializuotos kompleksinės pagalbos centro atstovė Nomeda Cibarauskienė dalijosi gerąja patirtimi ir iššūkiais teikiant pagalbą nukentėjusiems nuo smurto, taip pat kalbėta, kad siekiant padėti vaikui, pirmiausiai reikia padėti vaiko tėvams, globėjams.
Dingusių žmonių šeimų paramos centro socialinė darbuotoja Arūnė Bernatonytė savo pranešime akcentavo, kad vaiko nepriežiūra, smurtas artimoje aplinkoje, patiriama prievarta bei konfliktai – yra dažniausios vaikų dingimo priežastys.
Konferencijos pabaigoje Jurgita Lapinskaitė-Tolstošejeva kalbėjo, kad siekiant efektyviai teikti pagalbą vaikams, jų šeimoms, be galo svarbu stiprinti specialistus, kurie yra arčiausiai vaikų. Dėl šios priežasties ir buvo inicijuota ši konferencija, kurios tikslas pagilinti žinias, suburti visus kartu, dalintis gerąją praktika bei semtis naujos patirties.
Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos
Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė
Jurgita Lapinskaitė-Tolstošejeva.