Vyriausybė rugsėjo 6 dieną nusprendė nepritarti idėjai keliems šalies miestams – istorinėms sostinėms – mokėti specialias tikslines valstybės dotacijas kultūros paveldui ir turizmo plėtrai. Tokį sprendimą pasiūlė LR finansų ministerija.
Trakams, istorinei sostinei, iš esmės stinga valstybės dėmesio. Esame kurortinė teritorija, kuriai neskiriamas atitinkamas finansavimas valstybės biudžete kaip miestams kurortams. Dažnai mėgstame sakyti, jog Trakai – Lietuvos vizitinė kortelė, unikalūs ne tik istorine verte, bet ir gamtiniu paveldu, tačiau palaikymo ir finansinės pagalbos, reikalingos miesto reprezentatyvumui užtikrinti, nesulaukiame. Istorinių sostinių statusas yra labai svarbus, tačiau puikiai suprantame, kad statusas be atitinkamo finansavimo ne tik nepadeda miestui, bet kartais ir menkina statuso svarbą.
Būti mažąja istorine sostine, tarp kurių yra ne tik Trakai, bet ir Kernavė, tarp kitų, didžiųjų Lietuvos sostinių – Vilniaus ir Kauno, neužtikrina išskirtinio dėmesio ir finansavimas niekuomet nebus lygiavertis. O jo tikrai mums reikia – ypač istorinei atminčiai užtikrinti. Trakų rajono savivaldybė ir Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija siekia revitalizuoti Šv. Mikalojaus Vyskupo bažnyčios su bernardinų vienuolynu ansamblį – trečiąją senojo miesto dominantę ir pritaikyti šiuolaikinės visuomenės poreikiams. Taip pat pastatyti ir įgyvendinti dešimtmečio projektą, ilgą laiką dulkėjusį Vytauto Didžiojo paminklą Karvinės saloje. Tokių projektų įgyvendinimui turime sulaukti visuotinio palaikymo Lietuvos Respublikos lygmeniu. Ar turimas istorinis statusas dabar prisideda prie mūsų miesto kultūros ir svarbių istorinių objektų puoselėjimo? Atsakymas aiškus. Visuomet kartojame, kad Trakams labai svarbus išskirtinis, specialusis statusas, tik tuo atveju užtikrinsime miesto kaip istorinės sostinės šalies reprezentavimą.