Tarptautinis rizikos kapitalo fondas IMI.VC, 2014 m. savo centrinę būstinę perkėlęs iš Maskvos į Vilnių, paskelbė pirmuosius startuolius, kurie įsikurs daugiau nei 500 kv. metrų IMI.VC patalpose „Vilnius Tech Park“. Kartu su startuoliais „Phobos“, „devtodev“, „Planner5D“ ir „Kula Tech“ čia įsikurs ir pagrindinė fondo būstinė.
Tikisi idėjų ekosistemos
„devtodev“ yra universalus „cross-platform“ operacinės sistemos priemonių komplektas, su visais reikalingais elementais skirtais analitikams, programuotojams ir mobiliųjų aplikacijų kūrėjams. „devtodev“ įkūrėjas Dmitrijus Kravtsovas nekantrauja prisijungti prie „Vilnius Tech Park“ bendruomenės. „Tai – ne tik puikiai įrengta ir patogi vieta darbui, bet kartu ir vieta kur mes galime dirbti tarp investuotojų ir kitų startuolių. Mes esame labai pasinėrę į savo darbą ir kai pradedame naują projektą dažnai ieškome įvairiausių idėjų, o kur geriau būti tokiu atveju nei „Vilnius Tech Park“, kur esi apsuptas idėjų kupinų žmonių? “, – kalba „devtodev“ įkūrėjas.
Įsilieti į „Vilnius Tech Park“ bendruomenę nekantrauja ir „Phobos“ – programinės įrangos kūrėjai, kurie koncentruojasi į tokias technologijas kaip sistemos mokymasis, dirbtinis intelektas, virtuali ir išplėstinė realybė. „Lietuva išsiskiria tuo, kad jungia Rytų Europą ir Europos Sąjungos sostines, čia galima rasti aukštos kvalifikacijos, technologijas išmanančių specialistų. Dirbdami Vilniuje mes didžiuojamės būdami augančios Lietuvos ekonomikos dalimi ir galimybe prisidėti prie jos įvairovės.“, – teigia vienas iš „Planner5D“ įkūrėjų A. Sheremetyevas.
„Kula Tech“ parke tikisi rasti įkvėpimo naujoms idėjoms. Kompanija vysto unikalią platformą, kuri leidžia performatuoti interneto tinklapį į patogią versiją išmaniesiems telefonams. „Kula Tech“ programėlė išmaniesiems telefonams „BigMag“ 2015 m. buvo įtraukta į geriausių „App Store“ programėlių sąrašą. Andrėjus Drobitko, „Kula Tech“ įkūrėjas ir vykdomasis direktorius, tiki, kad dirbant „Vilnius Tech Park“ galės ne tik dalintis įgūdžiais su kitais startuoliais, bet ir patys išmokti kažko naujo: „Tai – ypatinga darbo vieta, kuri suburia protingus, panašiai mąstančius ir technologijomis besidominčius žmones, turinčius tikslą gerinti žmonių gyvenimus ir spręsti jų problemas. Manau, kad tai labai įkvepianti aplinka“.
Ketvirtoji „IMI.VC“ patalpose įsikursianti kompanija – „Planner5D“. „Planner5D“ – tai programa, leidžianti sukurti savo interjero dizainą ir net išbandyti interjerus su virtualios realybės programomis, pvz. „Google Cardboard“. „Planner5D“ šiuo metu turi daugiau nei 10 mln. vartotojų ir yra populiariausia ne profesionalams skirta interjero programėlė išmaniesiems įrenginiams pasaulyje.
„Vilnius Tech Park“ vadovo Dariaus Žakaičio teigimu, parkas buria tarptautinę talentų bendruomenę. „Kiek anksčiau prie parko prisijungė Didžiosios Britanijos kompanija „Alien Technology Transfer“, konsultuojanti mažas ir vidutines inovacijas kuriančias įmones „Horizontas2020“ paramos klausimais, dabar džiaugiuosi galėdamas pasveikinti šias keturias komandas. Jaučiame didelį susidomėjimą ir iš kitų šalių – nuo Olandijos iki Izraelio, todėl neabejoju, kad greitai parko bendruomenės dalimi taps ir daugiau komandų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio.“
Žavisi Lietuvos startuolių ekosistema
Paklaustas apie Lietuvos startuolių ekosistemą A. Drobitko cituoja „Dragdis“ įkūrėją Domą Sabeckį: „Kaip šalis Lietuva pati yra startuolis“, – ir prideda – „Lietuva pritraukia startuolius pažengusia interneto infrastruktūra, investuotojų, žmogiškųjų išteklių gausa, aukštu informacinių technologijų vystymosi lygiu. Stabili šalies ekonominė ir politinė padėtis, aukšta gyvenimo kokybė padaro Lietuvą viena iš startuoliams patraukliausių Europos valstybių. “
„Mane labai džiugina galimybė būti kažko naujo ir augančio dalimi, bet kartu išlikti mažiems ir mobiliems“, – A. Drobitko antrina „devtodev“ įkūrėjas D. Kravtsovas
„Lietuva pasižymi originalia bei savita startuolių dvasia, kuri skiriasi nuo kitų šalių. Dėl šalies dydžio ir gyvenimo ritmo, Lietuvos startuolių ekosistema progresuoja labai sparčiai ir kartu yra atvira naujiems startuoliams“, – komentuoja vienas iš „Planner5D“ įkūrėjų A. Sheremetyevas.
Jų įspūdžius pagrindžia ir faktai. Remiantis „Global Competitiveness Report“, Lietuva yra viena iš pagal interneto greitį pirmaujančių šalių. Šį šalies privalumą galės pajausti ir „Vilnius Tech Park“ bendruomenės nariai bei svečiai – parko partnerių „TEO“ ir „Omnitel“ dėka parke veiks 2 Gbp/s greičio bevielis internetas. Užsienio technologijų kompanijas ir startuolius į Lietuvą taip pat vilioja IT srityje pažengusi visuomenė ir talentingi specialistai, kurių daugelis kalba daugiau nei viena užsienio kalba.
Šiuo metu užpildyta jau daugiau nei pusė viso „Vilnius Tech Park“ siūlomo biurų ploto, o oficialus parko atidarymas planuojamas rudenį. Iki tol „Vilnius Tech Park“ dar priima startuolių paraiškas įsikurti „Vilnius Tech Park“. Atrankos komiteto, sudaryto iš startuolių ekosistemos dalyvių, rizikos kapitalo fondų bei Vilniaus miesto savivaldybės atstovų, atrinkti startuoliai galės ne tik įsikurti moderniai įrengtuose biuruose parke, bet ir naudotis visa parke esančia verslo vystymo infrastruktūra – rizikos kapitalo fondais, akseleratoriais, teisinėmis, komunikacijos, projektų finansavimo konsultacijoms ir kita pagalba, skatinančia verslo augimą.
Apie „Vilnius Tech Park“
„Vilnius Tech Park“ – vienas inovatyviausių ir plačiausią paslaugų spektrą siūlančių startuolių centrų regione. Istoriniuose XIX a. pastatuose įsikūręs parkas siekia pritraukti ir suburti talentus žaidimų kūrimo, metaduomenų, kibernetinės apsaugos, išmaniųjų sprendimų, finansų technologijų bei skaitmeninio dizaino srityse. Daugiau nei 9000 kv. metrų ploto erdvėse galės įsikurti daugiau nei 700 pradedančiųjų verslininkų ir laisvai samdomų profesionalų. Parkas siūlo ne tik pilnai įrengtus biurus, bet ir plačią verslo vystymo infrastruktūrą, sukurtą drauge su pagrindiniais partneriais: „Startup Highway“, „Teo“ ir „Omnitel“, „IMI.VC“, „Game Insight“ ir finansiniu partneriu DNB banku.