Prarasti dantis – nemaloni patirtis, kuri gali paveikti ne tik kramtymo funkciją ir kalbos aiškumą, bet ir pasitikėjimą savimi. Šiuolaikinė odontologija siūlo efektyvius sprendimus – fiksuotus dantų protezus, tokius kaip dantų vainikėliai ir tiltai, kurie leidžia atkurti šypseną ir gyvenimo kokybę. „PAPADENT“ klinika, vadovaujama patyrusio odontologo, dantų protezavimo eksperto Tomo Stumbrio, yra viena iš lyderių šioje srityje, siūlanti pacientams pažangiausius protezavimo sprendimus.
Dantų protezavimas fiksuotais protezais – tai ilgaamžis ir patikimas būdas atkurti prarastus dantis ar sustiprinti pažeistus. Dantų vainikėliai, dažnai vadinami „karūnėlėmis“, uždedami ant pažeisto danties, atstatant jo formą, funkciją ir estetinį vaizdą. Dantų tiltai, savo ruožtu, naudojami tuomet, kai trūksta vieno ar kelių dantų iš eilės. Jie pritvirtinami prie gretimų dantų, užpildant tarpą ir atkuriant vientisą dantų eilę.
„Mūsų misija „PAPADENT“ klinikoje – ne tik atkurti pacientų dantis, bet ir grąžinti jiems pasitikėjimą savimi bei džiaugsmą šypsotis. Mes siekiame, kad kiekvienas pacientas jaustųsi komfortiškai ir gautų aukščiausios kokybės paslaugas, pritaikytas individualiems poreikiams,“ – teigia odontologas ir „PAPADENT“ klinikos vadovas Tomas Stumbrys.

Šiuolaikinėje odontologijoje fiksuotiems dantų protezams gaminti dažniausiai naudojamos dvi pagrindinės medžiagų grupės: cirkonio oksido keramika (cirkonis) ir metalo keramika. Nors abi užtikrina tvirtumą ir funkcionalumą, jos turi esminių skirtumų.
Cirkonio oksido keramika vertinama dėl išskirtinio tvirtumo, prilygstančio metalui, ir puikios estetikos. Cirkonis yra baltos spalvos ir laidus šviesai panašiai kaip natūralūs dantys, todėl vainikėliai ar tiltai atrodo itin natūraliai, nėra tamsaus metalinio kraštelio prie dantenų. Be to, tai biologiškai puikiai suderinama medžiaga, nesukelianti alerginių reakcijų ir nedirginanti dantenų.
Metalo keramikos protezai gaminami ant metalinio karkaso (iš tauriųjų arba netauriųjų metalų lydinių) užlydant keraminį sluoksnį. Tai laiko patikrintas, tvirtas ir ekonomiškesnis variantas. Metalo karkasas suteikia konstrukcijai tvirtumo, o keramika – estetišką išvaizdą. Tačiau metalo keramika yra mažiau laidi šviesai nei cirkonis, todėl estetika gali būti šiek tiek prastesnė, o prie dantenų kartais gali matytis pilkšva linija, ypač dantenoms šiek tiek nusileidus. Taip pat jautresniems žmonėms netauriųjų metalų lydiniai kartais gali sukelti alergiją. Tad toks sprendimas dažniausiai svarstomas protezuojant krūminius dantis.
„Pacientams dažnai kyla klausimas, kokie protezai jiems geriausiai tinka. Atsakymas priklauso nuo individualios situacijos – ar protezuojami priekiniai, ar krūminiai dantys, kokie estetiniai lūkesčiai, dantų būklė ir, žinoma, biudžetas. Mūsų klinikoje mes kruopščiai analizuojame kiekvieną atvejį ir padedame pacientams išsirinkti optimaliausią variantą, atsižvelgdami į visus šiuos faktorius,“ – aiškina dantų protezavimo specialistas Tomas Stumbrys.

„PAPADENT“ klinikoje naudojamos pažangios diagnostikos priemonės, tokios kaip kompiuterinė tomografija ir intraoralinis skanavimas, leidžiančios tiksliai įvertinti dantų ir žandikaulių būklę prieš protezavimą. 3D planavimo technologijos ir virtualūs modeliai padeda gydytojams preciziškai suplanuoti protezavimo procesą ir užtikrinti puikų galutinį rezultatą.
„Šiuolaikinės technologijos leidžia mums ne tik tiksliai suplanuoti protezavimą, bet ir užtikrinti maksimalų komfortą pacientams. Mes naudojame sedaciją didesnėms procedūroms, kad pacientai jaustųsi ramiai ir patogiai. Be to, stengiamės, kad protezai būtų kuo natūralesni ir estetiškesni, atitiktų paciento individualius poreikius,“ – pabrėžia „PAPADENT“ klinikos įkūrėjas Tomas Stumbrys.
Nors dantų protezavimas gali atrodyti sudėtingas procesas, „PAPADENT“ klinikoje jis yra organizuotas taip, kad būtų kuo patogesnis pacientams. Dantų protezų gamyba paprastai užtrunka kelias dienas, tačiau išskirtiniais atvejais, klinika gali pasiūlyti ir skubų protezų pagaminimą bei procedūrą per 24 valandas.
„Suprantame, kad laikas yra brangus, todėl stengiamės optimizuoti protezavimo procesą, kad pacientai kuo greičiau galėtų džiaugtis nauja šypsena,“ – sako odontologas Tomas Stumbrys.

Svarbu pabrėžti, kad dantų protezai reikalauja tinkamos priežiūros, kad tarnautų kuo ilgiau. Odontologai rekomenduoja reguliariai valyti protezus dantų šepetėliu ir pasta, o tarpdančius ir sritis po tiltu – tarpdančių siūlu ir/ar specialiais tarpdančių šepetėliais. Taip pat galima naudoti burnos irigatorių ir skalavimo skystį. Būtina reguliariai lankytis pas odontologą profilaktiniams patikrinimams ir profesionaliai burnos higienai.
„Dantų protezavimas – tai investicija į sveikatą ir gyvenimo kokybę. Atkūrus dantis, pagerėja ne tik kramtymo funkcija ir kalba, bet ir pasitikėjimas savimi, o tai teigiamai veikia visą gyvenimą,“ – apibendrina dantų protezavimo ekspertas Tomas Stumbrys.
Dvejojantiems dėl dantų protezavimo, Tomas Stumbrys pataria nebijoti ir kreiptis konsultacijai. „Šiuolaikinė odontologija yra pažengusi labai toli, ir mes galime pasiūlyti sprendimus net ir sudėtingiausiose situacijose. Svarbiausia – noras turėti sveiką ir gražią šypseną, o mes padėsime tai pasiekti,“ – priduria „PAPADENT“ klinikos vadovas.