Vilniaus komunalinių paslaugų mokykla 2024-2025 mokslo metų rudens semestrą aktyviai įsitraukė į tarptautines veiklas, suteikiamas Erasmus+ programos dalyviams. Mokytojai ir mokiniai dalyvavo tarptautinėse stažuotėse, kurios suteikė galimybę įgyti vertingos praktinės patirties, profesinių žinių ir asmeninių gebėjimų. Stažuotės užsienyje, vykdytos pagal Erasmus+ programos mobilumo projektą Nr. 2024-1-LT01-KA121-VET-000205005, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis, prisidėjo ne tik prie dalyvių profesinio tobulėjimo, bet ir suteikė galimybę pažinti kitų šalių kultūras, plėsti akiratį bei užmegzti tarptautinius ryšius.
Praktinių įgūdžių stiprinimas užsienyje
Vilniaus komunalinių paslaugų mokykla Erasmus+ programoje aktyviai dalyvauja jau ne pirmus metus, ne išimtis buvo ir 2024 m. rudens semestras. VKPM mokiniai, suvirintojo ir santechniko profesijų besimokantieji, taip pat virėjo, apdailininko ir kompiuterinio projektavimo operatoriaus profesijų moksleiviai iš VKPM Kaišiadorių skyriaus, dalyvavo stažuotėse Italijoje ir Maltoje.
Pagrindinis stažuočių tikslas – tobulinti VKPM mokinių profesinius įgūdžius realiose darbo vietose užsienio įmonėse siekiant konkurencingumo darbo rinkoje. Stažuotės truko 3 savaites, per kurias dalyviai patobulino savo profesinius gebėjimus, įgijo realios darbinės patirties bei įgūdžių realiose darbo vietose užsienio įmonėse. Suvirintojai patobulino savo gebėjimus pasiruošiant metalą bei virinant konstrukcinius elementus, tuo tarpu santechnikai įgijo gebėjimų nustatyti santechnikos sistemų gedimus ir atlikti jų šalinimo darbus. Kitoje profesijos mokinių grupėje stažuotėse dalyvavusios virėjos susipažino su Viduržemio jūros virtuvės patiekalų gamyba, apdailininkai patobulino savo gebėjimus atlikti vidaus apdailos darbus, o kompiuterinio projektavimo operatoriai gilino savo žinias modeliuodami ir maketuodami įvairius grafinius objektus.
Stažuotės neapsiribojo profesine veikla – mokiniai turėjo progą pažinti priimančios užsienio šalies kultūrą, papročius ir žmones, susipažinti su šalies istorija ir plėsti kultūrinį akiratį laisvalaikiu aplankant kultūrinius objektus ir lankytinas vietas.
Mokytojai perima tarptautinę patirtį
Įgyvendinamo Erasmus+ projekto veiklose aktyviai dalyvavo ir Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos mokytojai – jiems buvo suteiktos galimybės dalyvauti savaitės trukmės darbo stebėjimo stažuotėse Nyderlanduose ir Portugalijoje. VKPM mokytojai lankėsi užsienio profesinėse mokyklose, stebėjo vedamas pamokas ir mokyklų veiklą, susipažino su darbo principais ir ugdymo įstaigų gerąja patirtimi konkrečiuose profesinio švietimo sektoriuose, kurią siekiama pritaikyti mokyklos veikloje.
Nyderlanduose mokytojai gilinosi į įtraukiojo ugdymo principus, stebėjo užsienio kolegų vedamas pamokas ir perėmė jų patirtį bei pasiteisinusias darbo metodikas sėkmingai į ugdymo veiklas integruoti specialiųjų poreikių mokinius. Darbo stebėjimo stažuotės Portugalijoje metu VKPM mokytojai gilino savo žinias, kaip individualizuoti ugdymo turinį, pritaikant jį prie skirtingų mokinių poreikių ir gebėjimų.
Tarptautinės galimybės ateičiai
Tarptautinės stažuotės suteikia didelė naudą Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos mokiniams, suteikdamos galimybes įgyti realios darbo patirties, patobulinti savo profesinius gebėjimus bei padidinti konkurencingumą darbo rinkoje. Savo ruožtu VKPM mokytojams – tai galimybė susipažinti su užsienyje sėkmingai taikomais ugdymo metodais, naujovėmis ir patirtimi, kurią siekiama pritaikyti kasdieninėje mokyklos veikloje.
Visi stažuotėse pagal šį Erasmus+ programos projektą dalyvavę mokiniai ir mokytojai gavo Europass mobilumo dokumentus, kurie patvirtina įgytą tarptautinę patirtį ir yra pripažįstami visoje Europos Sąjungoje.
Vilniaus komunalinių paslaugų mokykla kviečia visus prisijungti prie savo bendruomenės ir atrasti tarptautines profesinio mokymo galimybes. Jau 2025 metų pavasarį planuojamos naujos stažuotės įvairiose Europos šalyse, kurios suteiks dar daugiau galimybių tobulėti, plėsti akiratį ir ugdyti praktinius profesinius gebėjimus.
Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.