Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išplėstinė septynių teisėjų kolegija išnagrinėjo buvusios prokurorės Ritos Aliukonienės ir verslininko Arūno Cicėno gynėjų kasacinius skundus dėl minėtų asmenų nuteisimo už prekybą poveikiu – pareikalavimą kyšio už tariamas pastangas paveikti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją dėl palankesnio sprendimo Darbo partijos nariui. Teismas minėtus asmenis pripažino kaltais dėl rengimosi prekiauti poveikiu.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas apeliacinės instancijos teismo nuosprendį pakeitė. Iš aprašomosios dalies pašalino apeliacinės instancijos teismo nustatytą aplinkybę, kad vykusių susitikimų metu su suinteresuotu bylos baigtimi asmeniu iš pastarojo už pastangas paveikiant teisėją vienas iš nuteistųjų pareikalavo ne mažesnio kaip 15 000 Eur dydžio kyšio. Pašalinusi šią aplinkybę, teisėjų kolegija konstatavo, kad nuteistųjų veiksmai neatitinka baigtos nusikalstamos veikos požymių, todėl veiką perkvalifikavo kaip nutrūkusią rengimosi stadijoje.
Atitinkamai perkvalifikavusi veiką išplėstinė teisėjų kolegija sprendė bausmės skyrimo klausimą ir, atsižvelgdama į tai, kad nuteistųjų nusikalstami veiksmai nutrūko rengimosi stadijoje, įvertinusi kitas aplinkybes, turinčias reikšmės skiriant bausmę, kiekvieno iš bendrininkų nustatytą skirtingą veiksmų aktyvumą, taip pat įstatymų nustatytas kasacinės instancijos teismo įgaliojimų ribas, nuteistiesiems skyrė apeliacinės instancijos teismo jiems nustatytas laisvės atėmimo bausmes, nekeitė bausmių dydžio, atidėjo bausmių vykdymą, R. Aliukonienei taip pat uždraudė dirbti valstybės tarnyboje.
Išnagrinėjusi bylą teisėjų kolegija konstatavo, kad apeliacinės instancijos teismo išvada, jog byloje nustatyta, kad kyšio buvo pareikalauta, nepagrįsta patikimais įrodymais. Išplėstinės teisėjų kolegijos vertinimu, šioje byloje vien tarpininkų pokalbio telefonu bei trumpųjų SMS žinučių turinio nepakanka, kad būtų konstatuotas baigtas prekybos poveikiu nusikaltimas.
Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai, tyrimą organizavo ir kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras, valstybinį kaltinimą teisme palaikė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento ir Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai.
Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.