COVID-19 viruso pandemija ir daugelyje pasaulio vietų įvestas privalomas karantinas neigiamai paveikė pasaulio šalių ekonomiką. Senojo žemyno politiniams lyderiams svarstant kaip padėti labiausiai krizės nualintiems verslams, belgų kompanijos „Loyaltek“ ir „Paynovate“ pristato naują sprendimą – išankstinio mokėjimo kortelę „Unity Card“, skirtą vietinės ekonomikos skatinimui. Ši gali būti naudojama skubiai humanitarinei pagalbai arba finansinės paramos teikimui nuo pandemijos nukentėjusiems verslams bei privatiems asmenims.
Skirtingai nei įprastas, „Unity Card“ mokėjimo korteles išduos ne bankai, o atsakingos valdžios institucijos. Kortelės pastarosioms leis suteikti finansinę paramą išvengiant sudėtingos logistikos ir administravimo bei užtikrinti efektyvų ir tikslingą finansinės paramos skyrimą labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms.
Naujosios kortelės tikslas – skatinti vietinę ekonomiką, apsaugant lėšas nuo „nutekėjimo“ į užsienį ir tokiu būdu padedant krizės nualintiems verslams. Todėl ją išdavę valdžios atstovai galės įvesti papildomas sąlygas kortelėje esančių lėšų panaudojimui: apriboti atsiskaitymą kortele tik tam tikroje geografinėje teritorijoje, tam tikrose parduotuvėse ar verslo įstaigose. Šiuo atveju – tose, kurios labiausiai nukentėjo nuo COVID-19 pandemijos. Tai gali būti paslaugų ir prekybos sektoriai, smulkieji verslai, tokiems kaip viešbučiai, restoranai, barai, kirpyklos, parduotuvės ir kiti, kurie karantino metu buvo priversti užverti savo duris.
„Vienas didžiausių iššūkių, su kuriais šiuo metu susiduria sprendimus ekonomikos skatinimui priimantys valdžios atstovai – greitas ir efektyvus išteklių paskirstymas. Ši kortelė leidžia tą padaryti paprasčiau, tuo pačiu išvengiant sukčiavimo rizikos ir užtikrinant, kad paramai skirti pinigai iš tiesų būtų naudojami pagal paskirtį“, – teigia Robertas Massas, kompanijos „Loyaltek“ įkūrėjas ir generalinis direktorius.
„Unity Card“ mokėjimo kortelė gali būti papildyta bet kokia pageidaujama pinigų suma, jos galiojimo terminas lankstus ir gali būti koreguojamas atsižvelgiant į ja besinaudojančių asmenų poreikius. Savo pinigų likutį kortelės savininkai gali pasitikrinti naudodamiesi „Unity Card“ nugarėlėje esančiu QR kodu, o tuo tarpu kortelę išdavusi valdžios institucija gali realiu laiku stebėti ir analizuoti skirtų lėšų panaudojimą.
Savivaldybėms, norinčioms išbandyti šį sprendimą, pirmąsias 5000 „Unity Card“ kortelių bendrovė siūlo nemokamai. R. Massas priduria, kad sprendimo diegimas reikalauja minimalių išlaidų, o taip pat naudojantis kortele nuo atliktų sandorių nėra imamas maržos mokestis.
Panašus technologinis sprendimas jau anksčiau yra pasiteisinęs Vokietijoje, kuomet migracijos krizės metu „Loyaltek“ paskirstė dešimtis tūkstančių tokio tipo mokėjimo kortelių vietinėms valdžios institucijoms, padėjusioms pabėgėliams iš Sirijos. Jų dėka žmonės galėjo pasirūpinti savo būtinaisiais poreikiais apsipirkdami pas vietinius prekybininkus. Iki šiol „Loyaltek“ ir „Paynovate“ sulaukė beveik vieno milijono „Unity Card“ išankstinio mokėjimo kortelių užsakymų, daugiausia iš Belgijos ir Vokietijos.