1989 m. rugpjūčio 23 d. beveik du milijonai Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų susivienijo į 600 kilometrų Baltijos kelią – žmonių grandinę, kaip vienybės įrodymą siekiant laisvės. Baltijos kelias buvo protestas prieš politinę situaciją, kuri tuo metu vyravo Sovietų Sąjungos šalyse. Protestas sutapo su 50-osiomis slapto Ribbentropo-Molotovo pakto protokolo, skirstančio įtaką Europoje, dėl kurio Baltijos šalys tapo priklausomos nuo Sovietų Sąjungos, pasirašymo metinėmis.
Baltijos kelias atkreipė viso pasaulio dėmesį ir sukėlė nuostabą savo masiškumu ir taikingumu. Jis ne tik tarptautiniu mastu demonstravo bendrą trijų valstybių kovą, bet ir suteikė postūmį demokratiniams judėjimams kitose pasaulio šalyse. Stiprus trijų tautų brolybės, vienybės ir bendro tikslo jausmas tapo svarbiu politiniu veiksniu siekiant laisvės ir nepriklausomybės atkūrimo. Šią taikią politinę demonstraciją liudijančių dokumentų kolekcija buvo įrašyta į UNESCO tarptautinį registrą „Pasaulio atmintis“.
Rugpjūčio 29 d. Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras pakvietė visus norinčius paminėti šį nepaprastai svarbų įvykį. Renginio metu buvo rodomas dokumentinis filmas „Nepakartojamas Baltijos kelias“. Filmo režisierius – Darius Dapkus, scenarijaus autorė – Laura Paukštė. Filme aptariami įvykiai, kurie vyko prieš 34-erių metus, paremti žmonių, dalyvavusių Baltijos kelyje, prisiminimais. Filme žmonės dalijasi savo prisiminimais ir pasakoja, kaip per pastaruosius trisdešimt metų pasikeitė jų gyvenimai, ir tai yra pagrindinis filmo privalumas. Todėl filmas sukelia daug emocijų ir sujaudina žiūrovų širdis.
Po filmo seanso Renata Utovka pakvietė visus į edukaciją „Baltijos kelio atspaudai“. Dalyviai turėjo ant minkšto paviršiaus prispausti įvairius ženklus, tada uždažyti voleliu, o paskui ant piešinio uždėti popierių. Ant popieriaus turėjo likti pasirinkto piešinio atspaudas. Tai buvo įvairios Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionaliniai simboliai.
Minėjimo pabaigoje visi dalyvavo flashmobe „Susikibkime už rankų“, kurį surengė choreografė Ineta Dubininkaitė. Dalyviai su trijų Baltijos šalių vėliavų spalvų juostelėmis sušoko šokį pagal žinomą lietuvių dainą „Baltijos kelias“.
Į renginį Rudaminoje atvyko taip pat garbingi svečiai. Baltijos kelio metinių minėjime dalyvavo Rudaminos seniūnijos seniūnas Juzef Šatkevič.