Baigėsi galerijų ir menininkų atranka į tarptautinę šiuolaikinio meno mugę „ArtVilnius’24“. Jubiliejinėje penkioliktojoje meno mugėje, kuri spalio 4–6 dienomis vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, pakviesta dalyvauti 65 šiuolaikinio meno galerijos, 15 institucijų iš 14 pasaulio šalių.
„ArtVilnius’24“ pristato aktualią Šiaurės Europos šalių, kartu – ir Lietuvos šiuolaikinio meno sceną. Mugėje dalyvaus menininkai, galerijos ir meno institucijos iš Danijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Belgijos, Estijos, Latvijos. Mugės žiūrovai taip pat išvys Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Ukrainos, Lenkijos, JAV ir kitų šalių kūrėjų meno kūrinius.
Net dvidešimt meno galerijų „ArtVilnius“ mugėje dalyvaus pirmąjį kartą. „Šiais metais mugei parinkome Šiaurės Europos kryptį. Norime plačiau supažindinti žiūrovus su mums mažiau pažįstama Šiaurės Europos meno scena. Šiemet mugėje dalyvaus net 11 galerijų ir institucijų iš Norvegijos, Suomijos, Danijos, Švedijos. Menininkai ir galerininkai lietuvius ketina supažindinti su naujomis programomis ir kūriniais tiek galerijų, tiek ir mugės projektų zonos programose“, – sakė „ArtVilnius’24“ vadovė Diana Stomienė.
Mugės Projektų zonos programą, į kurią pakviesti įdomiausi šiuolaikiniai menininkai, galerijos bei institucijos iš Šiaurės Europos šalių, kuruoja Lietuvos menotyrininkas, vienas iš 60-osios Venecijos meno bienalės Lietuvos nacionalinio paviljono parodos kuratorių dr. Valentinas Klimašauskas.
Projektų zonoje, kurią kuratorius pavadino „Agentūra: apie peles, sceną ir mašinas“, bus siekiama apžvelgti skirtingas agentūros ar agentavimo sąvokas, šiuolaikiniame diskurse vyraujančius modelius, nusakyti esminius, mūsų pasirinkimus ir galimybes formuojančius šiandienos konteksto aspektus.
Tarp Projektų zonos dalyvių šiemet bus galima išvysti Lietuvos menininkus, Estijos paviljonui Venecijos bienalėje atstovavusius Edith Karlson ir Katją Novitskovą, Švedijos meno institucijos atstovaujamą amerikietę meno žvaigždę Niną Sarnelle ir jos projektą „Didysis atidarymo renginys“, Berlyne gyvenančio danų menininko performansą „Dirba visi“, Norvegijoje įsikūrusios ukrainietės Lesios Vasylčenko projektą, kitus menininkus bei meno institucijas.
Skulptūrų instaliacijų, performansų parodos „Takas“ programą kūrė parodų kuratorė ir dramaturgė, Estijos šiuolaikinio meno centro vadovė ir 60-osios Venecijos meno bienalės Estijos paviljono komisarė ir kuratorė Maria Arusoo.
Konkurse šiais metais dalyvavo daugiau nei 80 menininkų. Parodos kuratorė iš jų pasirinko 13, dar trys menininkai parodoje buvo pakviesti dalyvauti. „Take“ žiūrovai šiais metais išvys Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos kūrėjus.
Mugės meno vadovė Sonata Baluckaitė pasakoja, kad plačią mugės „ArtVilnius’24“ meno programą papildys diskusijos, paskaitos, ekskursijos, meno leidinių pristatymai, renginiai ir susitikimai. Ji teigia, kad mugė yra unikali platforma, leidžianti menininkams atskleisti savo talentus, o lankytojams pamatyti naujus kūrinius, sutikti menininkus, daugiau sužinoti apie kūrybos procesą, rasti kūrinį savo meno kolekcijai, patirti meno šventę, kūrybos pasaulio grožį ir įvairovę.
Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’24“ Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“, – spalio 4–6 dienomis. Renginį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, globoja Vilniaus miesto savivaldybė. Mecenatas – advokatų kontora „Cobalt“. Daugiau informacijos – www.artvilnius.com