Prieš tris mėnesius prasidėję Vilkiškių dvaro aplinkos tvarkymo darbai džiugina gražiais pasikeitimais.
Vaizdingoje vietoje išsidėstęs dvaras traukte traukia akį. Neretai čia užsuka turistai, visai šalia esančiu Merkiu plaukia baidarininkai. Tikimasi, kad sutvarkius teritoriją keliautojų srautai didės.
Projekto įgyvendinimo metu dvaro sodybos teritorijoje panaikinti savaiminiai krūmai ir medžiai, atlikti genėjimo darbai. Svarbią vietą projekto veiklose užima liepų alėja. Specialistų teigimu, iš 80 – ies šiuo metu alėjoje augančių liepų dvaro statybos laikus mena tik apie 20, kitos sodintos vėliau. Alėjoje įrengtas apie 300 m ilgio pasivaikščiojimo takas, suformuotas parteris, jame įrengti takai. Prieš kelias dienas atnaujinta takų danga, kuri suprojektuota iš natūralaus akmens skaldelės. Taip pat numatoma pasodinti trūkstamus alėjai būdingus medelius – apie 70 liepų sodinukų. Pagal projektą, tako teritorijoje taip pat bus įrengti suoliukai, juos rangovai atvežė praėjusią savaitę, dviračių laikikliai ir informaciniai stendai atkeliaus šiek tiek vėliau.
Kitoje pastato pusėje įrengiamas privažiavimo keliukas, automobilių stovėjimo, apsisukimo ir baidarių iškrovimo aikštelė, trys pavėsinės, trys persirengimo kabinos, laužavietės. Tikslingas šio projekto sprendinys – liptas, pritaikytas baidarių nuleidimui į vandenį. Šie sprendiniai suprojektuoti atsižvelgiant į baidarininkų poreikius, čia galima pradėti kelionę, išsilaipinti, arba sustoti poilsiui.
Prie įėjimo į dvaro teritorija įrengtas vienas informacinis stendas, jos dalis pateikta Brailio raštu.
Numatoma, kad statybininkai užtruks dar kelis mėnesius. Projektu siekiama suformuoti ir pritaikyti rekreacijai patrauklią teritoriją, pagerinti parko estetinę būklę, prisidėti prie socialinės ir ekonominės rajono plėtros skatinimo.
Vilkiškės – tai vaizdinga Šalčininkų rajono gyvenvietė, kurią puošia medinis vieno aukšto dvaro pastatas, išsiskiriantis savita ornamentika. Pastebimas architektūrinio stiliaus panašumas į Vilniaus Žvėryno rezidencinės paskirties pastatus ir vasarnamius. XX a. pradžioje Maksimovų šeima čia plėtojo gana didelį ūkį, kurio kryptys buvo žemdirbystė, gyvulininkystė ir sodininkystė. Soduose derėjusiais vaisiais ir šiltnamiuose augintomis gėlėmis prekiauta Vilniuje.vienas informacinis stendas, jos dalis pateikta Brailio raštu.
Šalčininkų r. savivaldybės inf.