Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) apibrėžė, kokias profesines kompetencijas turi įgyti masažuotojai, savo rankomis ar panaudodami specialius įrankius gelbstintys nuo įvairių sveikatos sutrikimų, padedantys atsistatyti po patirtų traumų. Nauja masažuotojo medicinos norma, tikimasi, užtikrins didesnį teisinį aiškumą, skatins pasitikėjimą profesionaliai savo darbą atliekančiais specialistais.
Asmens sveikatos departamento direktorės, laikinai vykdančios ministerijos kanclerio funkcijas, Odetos Vitkūnienės teigimu, teisinis aiškumas, kai kalbama apie visas gydymo, sveikatinimo paslaugas, sudaro sąlygas didesniam paslaugas teikiančiojo sveikatos priežiūros specialisto ir jas gaunančiojo paciento saugumui užtikrinti, tarpusavio pasitikėjimui augti.
„Nors medicinos norma, atrodytų, tiesiog teisinis dokumentas, apie kurį pasidomi tikrai ne visi, tačiau dokumentas būtinas sklandžiam darbui užtikrinti, kadangi čia aiškiai apibrėžtos teisės, pareigos, kompetencija ir veiklos, kurias specialistas gali ir turi atlikti. Paprastai tariant, tai tarsi garantas, kad žmogus gaus profesionalias paslaugas, kurias specialistas teikia pagal savo kompetenciją, jos neviršydamas ir, žinoma, visa apimtimi“, – sako O. Vitkūnienė.
Numatyta, kad masažuotojas prieš teikdamas masažo paslaugą, turi sudaryti masažo veiksmų planą, masažo paslaugas teikti pagal savo kompetenciją, užtikrinant teikiamų paslaugų kokybę. Masažuotojas gali dirbti savarankiškai arba medicininės reabilitacijos specialistų komandoje, bendradarbiaudamas su kitais sveikatos priežiūros specialistais.
Taip pat numatyta, kad masažuotojai privalo taikyti tik saugius, mokslo ir praktikos įrodymais pagrįstus masažo metodus ir procedūras, naudoti tik saugius ir visus reikalavimus, taikomus Lietuvoje, atitinkančius prietaisus ir priemones.
Be to, numatyta, kad nuo 2020 m. lapkričio 1 d. masažuotojo praktika verstis galės tik tie specialistai, kurie bus įgiję atitinkamą galiojančią licenciją.