Tūkstančiui jaunųjų Pilaitės gyventojų ypač svarbus projektas – Tolminkiemio gimnazijos pastatas – pagaliau matomas ne tik brėžiniuose. Šiandien statybos vietoje Tolminkiemio g. 2D įkasus simbolinę kapsulę pradeda kilti sienos – iki 2022 m. rugsėjo 1-osios, naujos Vilniaus mokyklos atidarymo, liko vos daugiau nei 14 mėnesių.
„Tolminkiemio gimnazija svarbiausia jaunai Pilaitės bendruomenei, kuri dėjo titaniškas pastangas, kad projektas įvyktų. Kartu tai bus ir pavyzdys, kaip turi atrodyti ateities mokykla”, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė būsimai mokyklai linkėjo, kad projektavimo sprendiniais išskirtinis pastatas būtų išskirtinis ir ugdymo turiniu.
„Džiaugiuosi ir tuo, kad tai yra geras savivaldybės ir bendruomenės bendradarbiavimo pavyzdys, kurio linkėčiau visiems panašiems projektams, – sakė J. Šiugždinienė. – Nes kuo aktyvesnė bendruomenė, tuo stipresnė mokykla – tą pamatėme ir pandemijos laikotarpiu. Todėl linkiu visiems įsitraukti, dalyvauti kuriant ateities, atvirą mokyklą, kur bręstų kritiškai mąstantys, pilietiški, laimingi, ateities nebijantys vaikai.”
Tolminkiemio gimnaziją Pilaitės mikrorajone suprojektavo architektūros konkursą užpernai laimėjusi žinoma Vilniaus architektūrinė studija „DO architects” – švietimo įstaigų planavimas konkursų keliu, rengiant unikalius, o ne tipinius projektus, pasak R. Šimašiaus, nuo šiol bus Vilniaus standartas.
Naujoji mokykla bus keturių aukštų, jos plotas – 12 000 kv. m, patalpos išsiskirs erdvine struktūra: holą, aktų ir sporto salės branduolį sups klasių žiedas. Žiedo viduje iš sporto ir renginių salės bus sudaryta pastato „širdis” – centrinė aikštė, kurioje mokyklos bendruomenė galės susitikti, bendrauti, valgyti ir dirbti. Tolminkiemio gimnazijos, kaip bendruomenės susibūrimo vietos, laukiantys Pilaitės seniūnijos gyventojai mokykloje po pamokų galės dalyvauti įvairiausiose veiklose – nuo sporto iki užsiėmimų laboratorijose.
Gimnazijos rangos darbų konkursą laimėjusi bendrovė „Jungtiniai Projektai” mokyklą pastatyti įsipareigojo už 16 mln. 967 tūkst. Eur su PVM.
„Sklandžiam ir greitam modernios mokyklos statybos procesui užtikrinti taikome BIM (angl. Building Information Modeling – statinio informacinį modeliavimą). Mūsų patirtis rodo, kad ši inovacija užtikrina sklandų statybų procesą, nes klaidos eliminuojamos dar projektavimo etape. Turime galimybę tiksliau planuoti medžiagų poreikį, procesus, sekti darbų atlikimo grafiką – tiesiog atlikti juos numatytais terminais. Naudojantis pažangiomis statybos technologijomis per maksimaliai trumpą terminą gamykloje bus pagamintos pagrindinės statinio konstrukcijos su visomis inžinerinėmis jungtimis”, – sakė UAB „Jungtiniai Projektai” direktorius Mindaugas Devėnas.
Pastaraisiais metais Vilniuje iškilo ne viena nauja mokykla. Pernai buvo atidaryta Gabijos progimnazija Pašilaičiuose ir Balsių progimnazija, „Vilnies” mokyklos priestatas Pavilnyje, šiuo metu kyla Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos Žirmūnuose priestatas.
Bet augančio Vilniaus artimiausiu metu laukia dar septynių mokyklų statyba – tam, kad visi vaikai galėtų mokytis ten, kur gyvena, ir tam nereikėtų srautų skirstyti į dvi pamainas. Šiam poreikiui patenkinti bus būtinas finansinis Vyriausybės prisidėjimas.
Vilniaus miesto savivaldybė