Visorių informacinių technologijų parke pradedamos naujo mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centro statybos. Pirmąjį iš trijų numatomų centrų už 8,5 mln. Eur statys „Naresta“. Iš viso iki 2025 metų kartu su privačiais investuotojais iš aukštųjų technologijų sektoriaus Visoriuose tarp Geležinio Vilko g. ir Mokslininkų g. bus pastatyti 3 nauji MTEPI centrai, o bendra investicijų vertė siekia daugiau nei 32 mln. Eur.
Pastačius šį naują centrą, mieste atsiras MTEPI paskirties patalpos, kurių Vilniuje šiuo metu itin trūksta: laboratorijos, padidintos švaros, testavimo ir bandymų, taip pat prototipų kūrimo patalpos, kuriomis galės naudotis fotonikos, lazerinių ir optinių technologijų, bei kosmoso sektorių įmonės.
Rangos darbus projekte atliksiančios statybų bendrovės „Naresta“ generalinis direktorius Arūnas Šlenys sako, jog projektas bus ne tik įdomus, bet ir turės tam tikrų iššūkių.
„Tokios svarbos mokslinių centrų statybos nėra dažnas reiškinys, tad mums šis projektas unikalus ir itin svarbus, nes per gana trumpą statybų laiką Vilniui suteiksime itin pažangias patalpas tyrimams, eksperimentinei plėtrai, bei skaitmeninei transformacijai įvairiausiose srityse nuo kosmoso iki lazerinių ir optinių technologijų. Tai bus puiki proga prisidėti prie inovacijų skatinimo visoje šalyje ir parodyti mūsų kompetencijas statybų sektoriuje pastatant itin aukštus reikalavimus turintį objektą“, – teigia rangovas.
Naujojo MTEPI centro statybas tikimasi užbaigti per itin trumpą laikotarpį – darbų pabaiga numatyta 2022-ųjų vasario mėnesį.
Suteiks svarbią infrastruktūrą smulkiam ir vidutiniam verslui
Projekto vykdytojo – VšĮ Visorių informacinių technologijų parko (VITP) direktorius Saulius Arelis pažymi, jog naujojo MTEPI centro veiklos apims testavimo, bandymų imituojant realias sąlygas, prototipų kūrimo ir demonstravimo, bei jų bandymų mokslinių ir eksperimentinių veiklų etapus.
„Visoriuose tarp Geležinio Vilko g. ir Mokslininkų g. iškilsiantis MTEPI centras bus aktualiausias skaitmeninių inovacijų kūrėjams ir diegėjams, kurie jame galės užsisakyti konsultacijas, tyrimus, gauti žinias, reikalingas skaitmeninių inovacijų modelių kūrimui, bei išbandyti savo sukurtus prototipus. Šis centras pagerins MTEPI paslaugų ir infrastruktūros prieinamumą Vilniaus mieste smulkiam ir vidutiniam verslui“, – džiaugiasi S. Arelis.
Ilgalaikėje perspektyvoje šią teritoriją VITP mato kaip ES mastu konkurencingą aukštųjų technologijų branduolį, pritrauksiantį investicijas į inovatyvių produktų ir paslaugų kūrimą, bei kvalifikuotų specialistų darbo vietas, generuosiančias didesnę pridėtinę vertę tiek šalies ekonomikai, tiek visam regionui.
Penkių aukštų, beveik 7000 kv. m. ploto mokslo centre planuojama sukurti iki 200 aukštos kvalifikacijos darbo vietų.
Naujo MTEPI centro statybas Všį Visorių informacinių technologijų parkas įgyvendins projekto „Ateities technologijų skaitmeninio inovacijų centro plėtra“ vykdymo metu.
Bendra naujo MTEPI centro statybų projekto vertė – apie 8,5 mln. eurų, iš kurių Šiaulių banko suteikiama kredito suma siekia 5,5 mln. eurų. Projektas taip pat iš dalies yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis pagal priemonę Nr. 01.2.1-LVPA-K-857 „Skaitmeninių inovacijų centrai“. Iš ES fondų centro statyboms skirta apie 2,25 mln. eurų, o Visorių informacinių technologijų parkas ir projekte dalyvaujančios įmonės skyrė 0,75 mln. eurų.