• Renginiai
  • Receptai
  • Laisvalaikis
  • Video
Sekmadienis, 6 liepos 2025
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Vilniaus Kraštas
Reklama
  • Žinios
    • Vilnius
    • Trakai
    • Vilniaus rajonas
    • Elektrėnai
    • Šalčininkai
  • Renginiai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Politika
  • Mokslas
  • Turizmas
  • Įdomu
  • ŽŪM
  • Žinios
    • Vilnius
    • Trakai
    • Vilniaus rajonas
    • Elektrėnai
    • Šalčininkai
  • Renginiai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Politika
  • Mokslas
  • Turizmas
  • Įdomu
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Vilniaus Kraštas
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Pradžia Įdomu

Ansamblis „Lietuva“ pristato virtualų edukacinį projektą vaikams „Tada ir dabar“ Nauja laida vaikams kvies į praeitį žvelgti kitaip: ką iš tiesų veikdavo jų bendraamžiai?

2020-10-14
Įdomu, Laisvalaikis
Laikas: 4 min skaitymo
Vytis/M. Siruso nuotr.

Vytis (Modestas Jančiulis). M.Siruso nuotr.

Jeigu vaikai laiko mašina nusikeltų į praeitį, turbūt gerokai nustebtų – kaip jų bendraamžiai gyveno be interneto, kompiuterinių žaidimų, o po pievą lakstydavo basi? Jau greitai šią mįslę atskleis naujas ansamblio „Lietuva“ projektas „Tada ir dabar“. Pramoginės-edukacinės laidelės, skirtos mažiausiems žiūrovams ir pritaikytos klausos negalią turintiems vaikams, kvies pasinerti į nuotykį bei kartu su laidos herojais Vyčiu ir DI pažinti tuometinio Lietuvos jaunimo „madas“, pomėgius ir tradicijas. Bene smagiausia projekto dalis – visa tai palyginti ir išbandyti šių dienų kontekste.

Vytis (Modestas Jančiulis). M.Siruso nuotr.

„Labai norėtųsi, kad vaikai sužinotų kažką naujo ir suprastų, jog ir šiais laikais turime daug panašių žaidimų ir veiklų. Iš esmės nesam atitolę nuo anų laikų, tik inventorius kiek patobulėjęs! Kadangi jau 10 metų dirbu su vaikais įvairiose vasaros stovyklose ir renginiuose, susiduriu su metų skirtumo iššūkiais, bet jie yra labai geri mokytojai ir moko taip, kaip jiems atrodo suprantamiausia“, – įspūdžiais dalinasi ansamblio „Lietuva“ šokėjas Modestas Jančiulis, laidoje įkūnijantis personažą Vytį.

„Be to, su ansambliu „Lietuva“ esu apvažiavęs daugybę mokyklų, kaip personažas Šaras, kuris bandė supažindinti su įvairiais Lietuvos etnografiniais regionais, jų tarmėmis, šokiais bei dainomis. Tikiuosi, jog ir su „Tada ir dabar“ projektu būsime aktualūs – nuo darželinukų iki paauglių“, – pozityviai nusiteikęs Modestas.

Smalsiajam Vyčiui laidose talkins kompiuterinės grafikos pagalba sukurtas herojus – dirbtinis intelektas DI. Išmanusis Vyčio draugas padės atsakyti į visus jam užduodamus klausimus.

Idėja gimė pandemijos metu

Kiekvieną savaitę edukacines „Tada ir dabar“ pamokėles numatoma viešinti projekto „Youtube“ paskyroje. Ansambliui „Lietuva“ idėja sukurti atvirą, interaktyvų ir šiuolaikiniam jaunimui suprantamą turinį kilo dar pavasarį, siaučiančios pandemijos metu.

„Mintis kurti virtualias edukacijas ar organizuoti nuotolinį mokymąsi gimė tuomet, kai pavasarį sudalyvavome viename televizijos projekte. Jame ansambliečiai virtualiai ir šiuolaikiškai supažindino vaikus su tradiciniu lietuvių menu. Dėl projekto formato, stebėjome ir savo vaikus, ką jie žiūri, kas jiems įdomu, t.y. kokiuose socialiniuose tinkluose lankosi ir kokius „Youtube“ kanalus prenumeruoja. Vaikams patinka trumpi, spalvingi, modernios raiškos vaizdai, įspūdingi kontrastai. Kodėl tokių nesukūrus apie Lietuvą bei jos papročius“, – pasakoja Jurgita Kubilienė, ansamblio „Lietuva“ kultūrinės veiklos vadybininkė.

Daugeliui mūsų vis dar nežinoma, kuo lietuviai gyveno seniau ir kaip pasikeitė jų gyvenimas šiandien. Tai, kas kadaise būdavo populiaru, šiandien atranda visai kitas formas: nuo medinių žaislų iki kompiuterinių technologijų, nuo lietuvių liaudies šokių iki socialinėse platformose paplitusių „Tiktok“ madų, nuo senovėje pasigaminamų iki šiuolaikinių krepšinio kamuolių ir t.t.

Projektu patikėjo ir partneriai

Prie „Tada ir dabar“ iniciatyvos buvo kviečiamos prisidėti įvairios asmenybės ir institucijos, tikinčios šia projekto idėja. Vienas iš partnerių – Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas.

„Mūsų aukštosios mokyklos studentai, šalia būtinų profesinių kompetencijų, ugdomi ir socialinės partnerystės dvasioje. Ypač tai pasakytina apie mūsų Muzikinio teatro programos studentus, kurių veikla yra tiesiogiai susijusi su nuolatiniu ir betarpišku santykiu su visų socialinių sluoksnių, amžiaus grupių atstovais.

Šis projektas unikalus tuo, kad mūsų jaunieji aktoriai, besiruošiantys darbui scenoje, turi galimybę prisiliesti ir prie vizualaus meno kūrimo specifikos. Projekte kuriami vaizdo klipai be naujų profesinių įgūdžių teikia ir pažintinę naudą, leidžia geriau pažinti vaikų poreikius, kas neišvengiamai suteiks naujų kūrybinių inspiracijų“, – džiaugiasi Eglė Juozapaitienė, Scenos meno katedros vedėja ir docentė.

„Tada ir dabar“ laidų garso takelį kūrė žymus kompozitorius Aras Žvirblys, prisidėjęs ir prie kito ansamblio „Lietuva“ projekto – misterijos „Dievai ir žmonės“. Pats A. Žvirblys save vadina garsų žaismės kūrėju, o paklaustas apie tai, kokias emocijas bandė perteikti mažiesiems žiūrovams, jis pirmiausiai pats išjautė šį kūrybinį procesą.

„Kurdamas šią garsų žaismę, aš taip, kaip sugebėjau, visa širdimi tame dalyvaudamas, per save pilnai perleisdamas, vaikams siunčiau ir pajautą, ir klausimus per skambėjimus iš giliausių mūsų tautos pasaulėžiūros šaltinių. Taip pat garsais siunčiau naujų vėjų brazdėjimus, kurie mus vėl ir vėl patikrina – ar mes vis dar turime šaknis, ar mus dar sunku iš mūsų žemės išrauti. Ar šioje žaismėje galima išgirsti mūsų tautinę kūrybą – tikiuosi, kad taip (šypsosi). Sąmoningai, nieko nesistengiau pakartoti, tačiau, jei nors kažkiek suskambėjau toje tautinėje bendratyje, labai dėl to džiaugiuosi“, – sako A. Žvirblys.

Edukaciniame projekte dalyvauja ir kiti partneriai: Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA, AB „Lietuvos geležinkeliai“, Vilniaus lopšelis-darželis „Užupiukas“, Vilnius International Meridian School, Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykla ir kt.

Tokio pobūdžio turinys – vis dar trūkumas

„Manome, kad šiame globaliame interneto kartos pasaulyje, kuriame jaučiamos suvienodėjimo tendencijos, tautinį meną integruojant į šiuolaikines tendencijas gebėsime patraukti jaunosios kartos dėmesį. Tokio pobūdžio turinys, novatoriškai supažindinantis su lietuvių tautosaka, vis dar yra trūkumas. Norėtume, kad šios laidelės taptų stimulu domėtis šalies kultūra bei tautos palikimu“, – tikisi „Tada ir dabar“ projekto vadovas, ansamblio „Lietuva“ meno vadovas Giedrius Svilainis.

„Kas svarbu mūsų vaikams, už tai didžiąja dalimi atsakingi mes, suaugę. Ir tai yra ne tik taisyklės, reikalavimai – kuo domėtis, kaip elgtis. Tai pirmiausiai yra mūsų tiesioginis, gyvas pavyzdys vaikams. Ypač jei mes kartu su vaikais domimės savo tautos papročiais, apeigomis, prigimtiniu gyvenimo būdu, tikėjimu, per tautosaką mums paliktomis žiniomis, kas mus ne tik pripildo savitu turiniu, bet ir padeda išjausti savo gyvenimus, tęsti protėvių kelią“, – priduria A. Žvirblys.

Valstybinis ansamblis „Lietuva“, puoselėdamas švietėjišką misiją ir turėdamas ilgametę edukacinių projektų patirtį, siekia kurti novatoriškus sprendimus. Naujausiu projektu bandoma integruoti profesionalų scenos meną į kitas sritis, prisidėti prie skaitmeninės kultūros kūrimo ir sklaidos.

Smalsiausių bei aktyviausių laidos žiūrovų laukia virtualūs konkursai ir vardiniai projekto prizai.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Laidų anonsas (jau greitai visos laidelės kiekvieną savaitę bus kelsiamos į „Youtube” kanalą):

DalintisSiųstiSiųsti
Palikti komentarą su FB

TAIP PAT SKAITYKITE

Žinios

Vykdomi skubūs Gariūnų viaduko taisymo darbai – vairuotojų prašoma rinktis kitus maršrutus
V. Benkunskas: simbolinė kapsulė Nacionaliniame stadione bus įkasta užbaigus statybas
Kviečiama registruotis į didžiausią sostinės sporto renginį – Vilniaus sporto festivalį
Balsio ežere nuskendo žmogus

Politika

Įvyko Trakų rajono savivaldybės ir Gibų valsčiaus įgyvendinamo projekto partnerių susitikimas
Tęsiamas Trakų ir Gižycko rajonų savivaldybių įgyvendinamas projektas
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė lankėsi Trakų rajono ugdymo įstaigose
Prezidentas žada užlopyti skylę dėl GPM lengvatos ūkininkams

Kultūra

Kūryba be ribų: darbas su aktoriais įkvepia moksleivius kurti ir ieškoti savęs
„Sostinės dienos“ tampa „Vilniaus dienomis“ ir kviečia registruotis dalyvius
Joninių renginiai Vilniaus rajone – bendruomenių susitelkimo ir tradicijų puoselėjimo pavyzdys
Joninių papročiai: ugnies, vandens ir paparčio žiedo magija trumpiausią naktį

Sportas

Kviečiama registruotis į didžiausią sostinės sporto renginį – Vilniaus sporto festivalį
„Riteriams” vadovaus Gintautas Vaičiūnas
Kalvelių seniūnija triumfavo Vilniaus rajono seniūnijų sporto žaidynėse
Keturi įvarčiai ir ilgai laukta pergalė
  • Populiariausi
  • Komentarai
  • Naujausi
Nuo liepos 1 d. Vilniuje – nauji viešojo transporto bilietai šeimoms ir grupėms

Nuo liepos 1 d. Vilniuje – nauji viešojo transporto bilietai šeimoms ir grupėms

Pareigūnų kredito unija pakeitė pavadinimą ir kryptį – orientuosis į Vilniaus regiono gyventojus

Pareigūnų kredito unija pakeitė pavadinimą ir kryptį – orientuosis į Vilniaus regiono gyventojus

Vilniaus rajone įgyvendintas Erasmus+ mokymo kursas “Capture The Future”

Vilniaus rajone įgyvendintas Erasmus+ mokymo kursas “Capture The Future”

Vilniuje automobilis rėžėsi į stotelėje stovėjusias merginas – viena iš jų žuvo

Vilniuje automobilis rėžėsi į stotelėje stovėjusias merginas – viena iš jų žuvo

15 priežasčių, dėl kurių verta aplankyti Vilniaus rajoną

Finansų analizė

Ar finansų rinkų laukia „Išlaisvinimo diena 2.0“?

Telefono naudojimasis

Saulė ir jūra – malonu odai, bet pavojinga telefonui: kodėl vasarą įrenginiai nukenčia dažniau?

Vasara ir maudynės: atnaujinta informacija apie vandens kokybę maudyklose

Darbas atostogų metu

Kodėl atostogos ne visada suveikia?

Gariūnų viadukas

Vykdomi skubūs Gariūnų viaduko taisymo darbai – vairuotojų prašoma rinktis kitus maršrutus

Proneta
pamatyti.lt pamatyti.lt pamatyti.lt

Kategorijos

  • Aktualijos
  • Aplinka
  • Apžvalgos
  • Elektrėnai
  • Finansai
  • Gamyba-Pramonė
  • Grožis
  • Gyvenimas
  • Įdomu
  • Istorija
  • Krašto apsauga
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Laisvalaikis
  • Lankytinos vietos
  • Lietuva
  • Lietuvos naujienos
  • Mokslas ir studijos
  • Naujienos
  • Nelaimės
  • Orai
  • Padėka
  • Politika
  • Receptai
  • Religija
  • Renginiai
  • Renginiai Elektrėnuose
  • Renginiai Šalčininkuose
  • Renginiai Trakuose
  • Renginiai Vilniaus rajone
  • Renginiai Vilniuje
  • Rinkimai
  • Šalčininkai
  • Skelbimai/Pranešimai
  • Socialiniai reikalai
  • Socialiniai tinklai
  • Sportas
  • Statyba
  • Sveikata
  • Technologijos
  • Trakai
  • Transportas
  • Turizmas
  • Užsienio naujienos
  • Verslas
  • Verslo gidas
  • Video
  • Vilniaus rajonas
  • Vilniaus rajonas
  • Vilnius
  • Žemės ūkio ministerijos naujienos
  • Žemės ūkis
  • Žiniasklaida
  • Žinios

Naujienos

Finansų analizė

Ar finansų rinkų laukia „Išlaisvinimo diena 2.0“?

Telefono naudojimasis

Saulė ir jūra – malonu odai, bet pavojinga telefonui: kodėl vasarą įrenginiai nukenčia dažniau?

Vasara ir maudynės: atnaujinta informacija apie vandens kokybę maudyklose

Vilniaus Kraštas

  • Reklama
  • Kontaktai
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Žinios
    • Vilnius
    • Vilniaus rajonas
    • Trakai
    • Šalčininkai
    • Elektrėnai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Renginiai
    • Renginiai Vilniuje
    • Renginiai Trakuose
    • Renginiai Vilniaus rajone
    • Renginiai Elektrėnuose
    • Renginiai Šalčininkuose
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Mokslas ir studijos
  • Transportas
  • Verslas
  • Technologijos
  • Turizmas
  • Žemės ūkis

© 2022

Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Žinios
    • Vilnius
    • Vilniaus rajonas
    • Trakai
    • Šalčininkai
    • Elektrėnai
  • Kultūra
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Renginiai
    • Renginiai Vilniuje
    • Renginiai Trakuose
    • Renginiai Vilniaus rajone
    • Renginiai Elektrėnuose
    • Renginiai Šalčininkuose
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Mokslas ir studijos
  • Transportas
  • Verslas
  • Technologijos
  • Turizmas
  • Žemės ūkis

© 2022