2019-ųjų balandžio viduryje startavusi iniciatyva subūrė nemažą Vilniaus entuziastų bendruomenę, žmones iš kitų Lietuvos miestų paskatino sostinę atrasti naujai, pasidomėti ne tik žinomais objektais, bet ir ne ką mažiau įspūdinga miesto rajonų istorija, pažvelgti į Vilnių per meno, muzikos, literatūros prizmę. Nuo projekto pradžios surengta daugiau nei 100 ekskursijų, išleisti keturi sezoninio žurnalo numeriai, platinami visoje Lietuvoje, pasiūlyta 29 teminiai maršrutai savarankiškam Vilniaus miesto pažinimui.
„Vilnius skleidžia magišką trauką – čia susipina įvairios kultūros, pilna įdomiausias istorijas slepiančių vietų, gyvena daug talentingų žmonių. Džiaugiuosi, kad „Neakivaizdinis Vilnius” tapo platforma, kuri rūpinasi, kad visi šie pasakojimai pasiektų kitų Lietuvos miestų gyventojus ir pačius vilniečius, nes ir mes patys dažnai nežinome, kokios istorijos slepiasi visai šalia mūsų namų. Vilnius sparčiai plečiasi, tad medžiagos „Neakivaizdiniam Vilniui” tik daugės”, – teigia Vilniaus metas Remigijus Šimašius.
Tarp populiariausių projekto metu išleistų maršrutų atsidūrė Žirmūnai, Užupis ir Viršuliškės, o iš gausybės organizuotų ekskursijų ryškiausiai išsiskyrė „Vilniaus gatvės menas”, kurios metu buvo lankomi miesto pastatų sienas puošiantys meno kūriniai, populiarumo sulaukė ir savaitgalio studijos – keturi ekskursijų ciklai apie įvairius sostinės rajonus, Vilniuje veikiančius vienuolynus, kiną ir filmavimo aikšteles, ledynmečio paliktus pėdsakus.
„Neakivaizdinis Vilnius” kviečia susitikti parodoje „Adventur”
Visus naujų patirčių sostinėje ieškantys smalsuoliai kviečiami užsukti į Vilniaus stendą turizmo parodoje „Adventur”. Ji sausio 24 – 26 d. vyks parodų centre „Litexpo”, Vilniuje.
Vilniaus miestui skirtame stende bus galima ne tik susipažinti su įdomiausia informacija apie nepažintus sostinės kampelius, mikrorajonų istorijos paslaptis, bet ir patirti Vilnių per garsą. Stendo instaliacijoje bus galima paklausyti Kirtimų kultūros centro projekto „Sonic Vilnius” metu sukurtų žaliuojančių Markučių ir kontrastų pilnų Šnipiškių garsynų. Šie rajonų garso takeliai buvo sukurti menininkams Marielle Vitureau ir Yiorgis Sakellariou garsinio pasivaikščiojimo metu, atidžiai klausantis ir įrašinėjant aplinkos garsus. Instaliacijoje taip pat bus galima pabandyti atpažinti žymiausius skirtingose sostinės vietose esančius objektus, tapusius rajonų simboliais.
Pasitikrinti savo žinias apie Vilnių ir laimėti prizų parodos lankytojai kviečiami „Neakivaizdinio Vilniaus” žaidimuose-viktorinose „Ar tikrai pažįsti Vilnių? Pasitikrink!”, o žinių gilinimui – čia pat pasiimti „Neakivaizdinio Vilniaus” maršrutų, žurnalų ir įvairios kitos informacijos.
Vilniaus miesto savivaldybės informacija