Visai netrukus žiebsime Vėlinių ugneles, lankysime artimųjų kapus ir minėsime Mirusiųjų atminimo dieną. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) pataria, kaip saugiai ir praktiškai naudoti kapų žvakes ir primena, kad svarbus ne sudegintų žvakučių skaičius, bet pagerbtas artimųjų atminimas.
Degti gali ir ilgiau
Prieš uždegdami žvakę, patrumpinkite jos dagtį – taip ji ne tik degs ilgiau, bet ir įkais mažiau, todėl sumažės tikimybė, kad įtrūks stiklinis žvakės indas, išsilydys plastmasinės apsaugos detalės ar aprūks aplink žvakę esantys daiktai. Žvakės taip pat degs saugiau ir ilgiau, jei jų nestatysite arti viena kitos. Priešingu atveju vaškas tirps nevienodai.
Privalo atitikti reikalavimus
Žvakėms keliami atitinkami saugos reikalavimai, keletą iš jų naudinga žinoti ir vartotojams. Pavyzdžiui, pastatomos žvakės neturi apvirsti esant 10 laipsnių nuolydžiui, o žvakių liepsnos aukštis neturi viršyti 75 mm. Be to, po žvakės užgesimo dagtis neturi švytėti ar rūkti ilgiau nei 20 sek. arba dar blogiau – pati savaime užsidegti. Jei jums kyla abejonių dėl žvakės saugumo – praneškite apie tai Tarnybai, nurodydami kur ir kada įsigijote produktą, kokius pavojus pastebėjote bei, pageidautina, pridėkite žvakės, jos pakuotės ar ženklinimo nuotraukas.
Didesnis atsargumas nepamaišys
Žvakę statykite tik ant stabilaus bei karščiui atsparaus paviršiaus ir gerai įsitikinkite, ar ji nesilies su kitais šalia esančiais daiktais. Taip pat stebėkite, kad nei rūbai, nei plaukai per daug neprisiartintų prie degančios žvakės – neapdairiai pasilenkus šie gali įsiliepsnoti akimirksniu. Jokiu būdu nenešiokite ir nelieskite degančios žvakės, stiklinis jos indas greitai įkaista ir gali nudeginti! Geriau žvakę užgesinkite, luktelėkite kol ši atvės ir tik tuomet perneškite į norimą vietą. Taip pat nesumanykite kirpti degančios žvakės dagties, taip vėlgi rizikuojate apsideginti.