Gegužės 8 d. MITA kartu su Norvegijos prekybos rūmais rengė 5-ąjį kasmetinį Norvegijos ir Lietuvos verslo forumą ir kontaktų mugę. Forumo svečiais tapo Norvegijos ir Lietuvos pokyčių valdymo, technologijų ir aplinkos srities ekspertai.
Vilniaus rotušėje susirinkusius 150 verslo forumo dalyvius pasitiko šventinis Norvegijos baritono Stein Skjervoldo ir pianistės Dovilės Bagdonaitės pasirodymas. Dalyvius pasveikino ir Norvegijos ambasadorius Lietuvoje Karsten Klepsvik, savo atidarymo kalboje atkreipęs dėmesį į stiprius Norvegijos ir Lietuvos ryšius. „Norvegijos įmonės yra vienos didžiausių investuotojų Lietuvoje, o norvegų įmonėse dirba tūkstančiai lietuvių. Norvegijos įmonės vertina aukštos kvalifikacijos ir motyvuotą Lietuvos darbo rinką, kuri yra artima pagrindinėms ES rinkoms“,- sakė ambasadorius.
Tvarios ekonomikos link
Pirmoji į sceną žengė ekspertė Birgit M. Liodden, Oslo verslo regiono tvarumo, vandenyno pramonės ir komunikacijos direktorė, atkreipusi dėmesį į daugelį iššūkių, su kuriais susiduria Norvegija, perėjus
nuo naftos pajamomis pagrįstos ekonomikos į tvarią ir ekonomiką užtvirtinančio modelio.
Tomra grupės viceprezidentas valstybiniams reikalams Thomas Morgenstern savo pranešime pasakojo apie įmonės išradimą – plastikinius butelius perdirbančius įrenginius, kurie dabar sutinkami visame pasaulyje bei Lietuvos prekybos centruose. Šiuo metu Lietuvoje perdirbama daugiau kaip 90% plastiko ir už tai galime būti dėkingi Norvegijos įmonei Tomra, smarkiai prisidėjusia prie Lietuvos pokyčio.
Daug novatoriškų idėjų
„Gjensidige“ generalinis direktorius Baltijos šalims Marius Jundulas savo pranešime kalbėjo apie tvarumą draudimo versle ir apie tai, kaip tvarumas yra draudimo įmonės DNR. Tuo tarpu „Fjordo banko“ generalinis direktorius Veiko Kandla pristatė planus artimiausiu metu sutrikdyti perkrautą Lietuvos bankų rinką su banko pasiūlymu, paremtu tik internetine bankininkyste.
Ričardas Valančiauskas, Mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir inovacijų programų ir tarptautinio bendradarbiavimo departamento vadovas, forumo dalyviams pristatė „Norway Grants“ dotacijų teikimo procesą bei MITA vaidmenį dotacijų skyrimo procese. Skatino labai mažas, mažas bei vidutines įmones megzti dvišalius santykius su Norvegijos įmonėmis, teikti paraiškas dotacijoms gauti bei vystyti žaliomis inovacijomis, bioekonomika ar informacinėmis technologijomis paremtą verslą.
„Yara International ASA“ pokyčių valdymo, tiekimo grandinės transformacijos direktorė Liz McNamara Hundere pradėjo savo pranešimą pristatydama savo kompaniją – pirmaujančią trąšų gamybos įmonę. Pranešime ji kalbėjo apie veiksmus, kurių bendrovė ėmėsi siekdama nustatyti naujus tvarumo standartus, viena iš pagrindinių priemonių tapo pirmasis pasaulyje visiškai savarankiškas nulinės emisijos laivas. Elektrinis laivas šiandien gali gabenti 30 tonų sveriančius konteinerius nedideliais atstumais tarp įvairių Norvegijos perdirbimo įmonių.
Kontaktų mugė
Po konferencijos profesionalai rinkosi „verslas – verslui“ susitikimuose, kurių metu konferencijos dalyviai galėjo pabendrauti su Norvegijos ar Lietuvos įmonių ekspertais, pasiteirauti jų sėkmės istorijų, susipažinti su industrijos tendencijomis ir iššūkiais bei rasti partnerius savo verslui.
Kontaktų mugės dalyviai sudalyvavo beveik 50-yje dvišalių susitikimų. – Po šių susitikimų tikimasi ateinantį rudenį sulaukti labai mažų, mažų arba vidutinių įmonių paraiškų investicijoms inovatyvių produktų ar technologijų kūrimui pagal „Norway grants“ gauti. Norvegijos finansinio mechanizmo programa „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ bus įgyvendinama žaliosios pramonės inovacijų, bioekonomikos ir informacinės technologijų srityse.
Konferencijos dalį uždarė „Frikår“ šokių akademija, atvykusi iš Norvegijos bei pristačiusi šiuolaikinio šokio pasirodymus su liaudies šokių elementais. Trupė ne tik pakerėjo visą publiką, bet privertė ne kartą aiktelėti bei pakilti nuo kėdžių.