Lapkričio 8 d., antradienį, 17 val. kviečiame į Bažnytinio paveldo muziejų visus, norinčius daugiau sužinoti apie piligrimystę Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje XVI–XVIII a.
Kaip keliaudavo Lietuvos didikai, kas paskatindavo jų ryžtą palikti namus ir leistis į tolimas, pavojingas piligrimines keliones? Į šiuos klausimus gali padėti atsakyti išlikę keliautojų dienoraščiai ir užrašų knygelių fragmentai. Jie liudija šių dienų istorikams apie įspūdingus maršrutus, vedusius iš Lietuvos į Šventąją Žemę, Romą ar kitus svarbiausius tikinčiųjų traukos centrus. Kviečiame išgirsti Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantės Mildos Kvizikevičiūtės pranešimą apie Lietuvos didikų piligrimines keliones XVI–XVIII a.
Antrasis vakaro pranešimas mus grąžins į dabartinės Lietuvos teritoriją. Apie tai, kaip čia formavosi pagrindiniai piligrimystės centrai XVI–XVIII a., kokie įvykiai skatino tikinčiuosius keliauti į konkrečias vietoves, kaip šios kelionės populiarėjo ir kokie piligrimystės formavimosi atgarsiai gali būti atrasti šiandien pasakos Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentas dr. Liudas Jovaiša.
Lauksime Jūsų!
Nuo 16.30 val. bus galima nemokamai aplankyti parodą „Piligrimų ženklai. Archeologiniai pamaldumo Marijai įrodymai viduramžių Gdanske“. Bažnytinio paveldo muziejuje numatyta surengti tris vakarus (spalio 27 d., lapkričio 8 d., gruodžio 6 d.), skirtus atskleisti įvairius piligrimystės aspektus. Kiekvieno vakaro metu skaitomi pranešimai leis priartinti parodos temą prie Lietuvos istorijos ir šiuolaikinio pasaulio konteksto.
Daugiau informacijos:
http://www.bpmuziejus.lt/news/271/50/Piligrimystes-vakarai-Baznytinio-paveldo-muziejuje.html
http://www.bpmuziejus.lt/news/250/166/Piligrimu-zenklai-Archeologiniai-pamaldumo-Marijai-irodymai-viduramziu-Gdanske.html
Daugiau informacijos: www.bpmuziejus.lt