Prieššventiniu laikotarpiu vis daugiau pirkėjų užplūsta didžiuosius prekybos centrus, ne išimtis ir Gariūnų verslo parkas ir jame įsikūrusios kavinės.
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato 1-ojo veiklos skyriaus pareigūnai, vykdydami prevencines priemones Gariūnų verslo parke, pastebėjo, kad vienos iš kavinių darbuotojai priima klientų užsakymus, tačiau nei vienos klientų įneštos įmokos neįmuša į kasą, o pinigus deda po stalu. Atlikus įmonės patikrinimą, nustatyta, kad virtuvėje besidarbuojanti vietnamietė, prisistatanti bendrasavininke, dirbo su verslo liudijimu, suteikiančiu teisę prekiauti ne maisto produktais. Tuo tarpu minėtos pilietės aštuoniolikmetis sūnus ir kitos bendrasavininkės šešiolikmetė dukra aptarnaudavo klientus ir priimdavo užsakymus, už kuriuos klientams nebuvo išduodami kasos čekiai. Pareigūnai taip pat patikrino kasos X ataskaitą, kurios metu buvo nustatytas 223,90 eurų pinigų perteklius. Kaip paaiškino viena iš kavinės bendrasavininkių, ,,pinigus vakare paliko dėžutėje, nes skubėjo važiuoti namo žiūrėti Vietnamo futbolo čempionatą.“
Dėl nustatytų pažeidimų pradėtos administracinio nusižengimo teisenos pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 163 str. (Kasos aparato kvito už parduotas prekes ar suteiktas paslaugas neišdavimas ar netinkamas išdavimas; kasos aparato kvitą privalantiems išduoti asmenims užtraukia baudą nuo šešiasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų), 164 str. (Asmeninių ar kasos aparatu neįtrauktų į apskaitą pinigų laikymas kasoje ar kasos operacijų atlikimo vietoje arba kasos aparatu įtrauktų į apskaitą pinigų ir kasoje ar kasos operacijų atlikimo vietoje laikomų pinigų kiekio neatitikimas; kasos aparato kvitą privalantiems išduoti asmenims užtraukia baudą nuo keturiolikos iki vieno šimto eurų), 127 str. (Neteisėtas vertimasis komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla; užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki aštuonių šimtų penkiasdešimt eurų) ir 95 str. (Nelegalus darbas; užtraukia baudą darbdaviams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo vieno tūkstančio iki penkių tūkstančių eurų).
Be to, Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai kartu su Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnais Gariūnų verslo parke tikrino ir prekybos vietas, kuriose galimai prekiaujama prekėmis, pažymėtomis svetimų prekių ženklais. Patikrinimo metu nustatyta, kad moteris (gimusi 1987 m.) vykdė prekybą įvairiomis prekėmis – diržais, piniginėmis, drabužiais, pažymėtais firminių prekių ženklų pavadinimais. Įtariant, kad prekės pažymėtos svetimų prekių ženklais, paimta 377 įvairios prekės. Tas, kas neturėdamas leidimo, svetimu prekių ženklu pažymėjo nedidelį prekių kiekį ar pateikė jas realizuoti arba pasinaudojo svetimu paslaugų ženklu ir dėl to padarė žalos, padarė baudžiamąjį nusižengimą, yra baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 204 str. 2 d.).
Kita 1967 m. gimusi moteris, neturėdama dokumento, suteikiančio teisę prekiauti (verslo liudijimo) taip pat prekiavo prekėmis, pažymėtomis svetimų prekių ženklais. Įtariant, kad prekės pažymėtos svetimų prekių ženklais, paimta 28 įvairios prekės. Pradėta administracinio nusižengimo teisena dėl neteisėto vertimosi komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 127 str.), pramoninės nuosavybės teisių pažeidimo (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 125 str.).
Policija informuoja, kad ir toliau vykdys prevencines priemones, skirtas kovai su šešėline ekonomika, be to, gyventojams primena, kad turint pagrįstų įtarimų, jog parduodama prekė gali būti klastotė, reikėtų kreiptis į policiją, pateikiant pareiškimą dėl pardavėjo galimai neteisėto prekinio ženklo naudojimo.
Vilniaus AVPK informacija