Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai Savanorių prospekte su įkalčiais sulaikė kišenvagį.
Sostinės pareigūnai pastebėjo, kad paros įvykių suvestinėse per pastarąsias tris savaites pagausėjo kišenvagysčių viešajame transporte. Atlikę išsamesnę analizę ‒ šių nusikaltimų padarymo būdų, vietų ir laiko ‒ pareigūnai ėmėsi darbo. Kaip rodo ilgametė praktika, kad kišenvagiai, atlikę laisvės atėmimo bausmes, dažniausiai ir toliau tęsią savo nusikalstamą.
Pareigūnai nustatė, kad šių metų rudenį iš pataisos namų į laisvę buvo paleisti net trys kišenvagiai. Kriminalistų darbo rezultatų ilgai laukti nereikėjo – jau gruodžio 10 d. apie 16 val. sostinės Savanorių pr. su įkalčiais sulaikytas vienas iš tos į laisvę išėjusios trijulės ‒ 35 metų amžiaus vilnietis. Jis, 16-to maršruto troleibuse slapčia nuo aplinkinių atsegęs moters rankinę, pavogė piniginę su pinigais, bankų kortelėmis ir dokumentais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, sulaikytasis uždarytos į areštinę. Be to, paaiškėjo, kad jam jau pareikšti įtarimai dėl lapkričio mėn. padaryto plėšimo, kuomet prie autobusų stoties esančio prekybos centro, panaudojęs fizinį smurtą, apiplėšė praeivį.
Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos tyrėjai turi pagrindo manyti, kad šis vyras yra padaręs ir daugiau panašaus pobūdžio nusikaltimų sostinėje, todėl asmenų, nukentėjusių nuo šio įtariamojo ar turinčių kitokios informacijos apie jo nusikalstamą veiklą, prašo kreiptis į Vilniaus apskr. vyriausiąjį policijos komisariatą tel. (8 5) 271 6053, (8 5) 271 6132.
Prieš artėjančias šventes pareigūnai atkreipia visų dėmesį į tai, kad važiuojant visuomeniniu transportu, lankantis turgavietėse, prekybos centruose ar kitose masinėse susibūrimo vietose, būtina atsakingai saugoti savo turtą ‒ stengtis pinigines, mobiliojo ryšio telefonus ar kitus vertingus daiktus laikyti vidinėse rūbų kišenėse ar užsegtose rankinėse, rankines, kuprines laikyti ne už nugaros, o priešais save, atsiskaitant ‒ nedemonstruoti aplinkiniams piniginės turinio, o pastebėjus šalia savęs įtartiną asmenį, demonstratyviai atkreipti jo dėmesį, kad jūs jį matote ir stebite.
Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už svetimo turto pagrobimą iš asmens drabužių, rankinės ar kitokio nešulio (kišenvagystė) numato baudą arba areštą, arba laisvės apribojimą, arba laisvės atėmimo bausmę iki šešerių metų.
Vilniaus AVPK informacija