Liepos mėnesį daugumoje sostinės daugiabučių namų vykusiuose administratorių rinkimuose laimėtojai paaiškės ne visiems. Į administratorių pasirinkimo procesą neleistinais būdais įsitraukė ne viena būstus administruojanti įmonė, todėl Vilniaus miesto savivaldybė jau kreipėsi į Prokuratūrą prašydama tirti pažeidimus. Vykstant balsavimams buvo užfiksuotas ne vienas grubus pažeidimas: kai kurie administratoriai apgaulės būdu susirinko biuletenius iš gyventojų ir į savivaldybę pristatydavo tik jiems palankius biuletenius, kai tuo tarpu gyventojai turėjo patys siųsti biuletenius el. paštu, paštu ar pristatyti į savivaldybę.
„Pažeidimai yra akivaizdūs ir labai įžūlūs. Mūsų darbuotojams atvykus į daugiabučius, iš kurių sulaukta skundų dėl balsavimo, aptiko būsto administratorių paliktas pašto dėžutes biuleteniams surinkti ir skelbimus apie tai, kad administratorius pats pristatys juos savivaldybei. Taip pat esame gavę vilniečių el. laiškų, kuriuose rašoma, kad biuletenis perduotas namo administratoriui, tačiau savivaldybės šis nepasiekė. Po to, kai balsai pabuvoja pas trečius asmenis, negalime būti tikri jų patikimumu.” – sakė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Julius Morkūnas.
Kol savivaldybė laukia Prokuratūros išvadų, kai kuriuose daugiabučiuose namuose balsavimo rezultatai nebus paskelbti.
Apie vykstantį daugiabučių namų administratorių pasirinkimą vilniečiai buvo informuojami paštu: kiekvienas gavo balsavimo biuletenį, kuriame buvo nurodyti trys būdai, kaip balsavimo biuletenis turi būti grąžintas atgal balsavimo organizatoriui – Savivaldybei: balsavimo biuletenius galima grąžinti juos išsiunčiant paštu Savivaldybei arba pateikiant atnešus į Savivaldybę, arba išsiunčiant užpildytą, pasirašytą ir nuskanuotą balsavimo raštu biuletenį elektroniniu paštu ([email protected] ). Kitokie būdai nebuvo nurodyti ir teisių, rinkti balsavimo biuletenius nebuvo suteikta jokiai įmonei.
Daugiabučio namo administratoriumi yra paskiriama įmonė, kuri surenka daugiausia daugiabučio namo patalpų savininkų balsų, tačiau jeigu pirmame balsavime dalyvaus mažiau nei 50 proc. daugiabučio namo patalpų savininkų – skelbiamas pakartotinis balsavimas. Pakartotinis balsavimas bus laikomas įvykusiu, kai jame dalyvaus daugiau kaip ketvirtis daugiabučio namo patalpų savininkų. Jeigu ir pakartotinis balsavimas raštu neįvyks – daugiabučio namo administratorių savo nuožiūra paskirs savivaldybė atsižvelgdama į įmonės paslaugų įkainius, administravimo patirtį ir pasirengimą teikti paslaugas. Daugiabučių namų administratoriai bus paskirti penkeriems metams. Savivaldybė daugiabučių namų administratorių pasirinkimą organizuoja vadovaudamasi LR Civilinio kodekso 4.84 straipsniu ir Vyriausybės nustatyta tvarka.
Nuotraukos fotografo – Sauliaus Žiūros.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]