29-ąjį sezoną pradedantis „Keistuolių teatras“ teatro mėgėjams atskleidė savo planus. Be jau pamėgtų ir gausiai lankomų spektaklių, teatras 2016/2017 metų sezoną planuoja pristatyti 6 premjeras – penki nauji spektakliai bus parodyti dar iki naujų metų. Be to, prie teatro šiemet prisijungė ir jaunosios kartos režisieriai.
„Šis sezonas mums ypatingas. Jis žymi beveik tris dešimtmečius trukusio etapo pabaigą ir priartėjimą prie didelių pokyčių. Dabar galiu atskleisti, kad koreguosime repertuarą – pirmuosius pokyčius pamatysite jau šiemet. Teatro vizitine kortele tapusių keistuoliškų spektaklių, kurie yra ir mūsų visų veidas, tikrai neatsisakysime, tačiau repertuare atsiras ir kitokių spektaklių. Norime nustebinti ir senuosius savo žiūrovus, ir į teatrą privilioti tuos, kurių iki šiol nebuvo patraukusi „Keistuolių teatrui“ būdinga dvasia“, – atskleidžia teatro meno vadovas Aidas Giniotis.
Premjerinius spektaklius šiemet teatre ruošia ne tik daugeliui jau puikiai pažįstamas režisierius Aidas Giniotis, bet ir pirmą kartą „Keistuolių teatre“ dirbantys bei kuriantys jaunieji talentai – Gildas Aleksa ir Eglė Kižaitė, taip pat Lietuvos rusų dramos teatro lankytojams gerai pažįstama režisierė Olga Lapina.
Viena didžiausių 29-ojo sezono staigmenų – nauja „Keistuolių teatro“ muzikinė iniciatyva mįslingu pavadinimu „Miegamieji nemiega“. „Visame Vilniaus miesto miegamųjų flange nėra nei vieno tikro kultūrinio–muzikinio židinio. Šia iniciatyva norime pakviesti žmones į koncertų ciklą „Miegamieji nemiega“, kur sezono metu rinksime geriausią ir kokybiškiausią muziką. Bendradarbiaudami su grupėmis ir artistais koncertus kviesime rengti čia, „Keistuolių teatre“. Manome, kad geros muzikos nepristigs, o teatro erdvę nesunkiai transformuosime ir pritaikysime koncertams“, – tikina teatro meno vadovas.
A. Giniotis džiaugėsi ir šiais metais darbus jau pradėjusiu nauju „Keistuolių teatro“ studentų kursu, kuriam vadovauja auksinio scenos kryžiaus savininkė aktorė Eglė Gabrėnaitė. „Turime daug jaunų, įdomių ir talentingų žmonių, su kuriais turėsime nueiti ilgą pažinimo kelią. Tačiau kol kas žvelkime į prasidedantį sezoną“, – sakė A. Giniotis.
Šį sezoną „Keistuolių teatro“ repertuare iš viso bus net 11 vaikams ir 12 suaugusiems skirtų spektaklių. Premjeriniams spektakliams startą duos jau minėto G. Aleksos režisuojama aštraus socialinio humoro nestokojanti komedija „Heraklis“, kurios premjera numatyta spalio 8 d. Spektaklyje Heraklio mito pavidalu pasirodo didžiausi globalūs skauduliai – karas, prievarta ir abejingumas; niekur nedingsta ir pats antikinis herojus, negudrus ir tiesiai jam nubrėžtu keliu einantis didvyris, kuriuo dabartinių įvykiu akivaizdoje šiek tiek esame kiekvienas iš mūsų.
Kiek vėliau, spalio 20 d., „Keistuolių teatro“ scenoje pirmą kartą po kelių parodymų skirtingose salėse bus rodomas ir nuolatinius namus radęs E. Kižaitės „Spiečius“, atskleidžiantis jaudinančią istoriją apie pasirinkimus, galimybes, lemtį ir kaip juose atsispindi mūsų pačių likimai. Kitas šios jaunos režisierės spektaklis – vaikams skirta „Eglė Žalčių karalienė“ – bus pristatytas gruodžio pradžioje. Kalėdiniame laikotarpyje atsirasiančiame spektaklyje šeši aktoriai, pasakodami Eglės Žalčių karalienės istoriją, atvers žiūrovams paslaptinguosius jūrų gelmių vartus ir nukels į stebuklingą vandenų karalystę. Visiems gerai pažįstama istorija leis vėl patikėti stebuklais ir atrasti vertingiausius turtus – draugystę, ištikimybę, drąsą ir meilę.
Lapkritį žiūrovai bus pakviesti į įdomų ir aktualų Olgos Lapinos režisuojamą spektaklį moksleiviams „Ilgoji pertrauka“. Pagal čekų rašytojo Milošo Macoureko („Bonifacijaus atostogos“, „Begemotas, kuris bijojo skiepų“) kūrinį statomo spektaklio pagrindine ašimi tapo unikalaus vidinio vaiko pasaulio, turinčio savo logiką ir vaizdinius, susidūrimas su unifikuojančia mokyklos sistema, jos taisyklėmis ir disciplina. Nors ir skiriamas 1–3 klasių moksleiviams, spektaklis itin aktualus tėvams, mokytojams, kurie neretai su nerimu ir nežinomybe laukia jaunųjų moksleivių, ieškančių atsakymų greitai besikeičiančiame pasaulyje.
Pats teatro meno vadovas A. Giniotis taip pat ruošia premjerą, – kaip pats sako, keistuolių muzikinį perfomansą–misteriją „Edis Agregatas, arba Nemirštančio optimisto gyvenimas ir mirtis“. Sceninio vyksmo dėmesio centre, išlaikant geriausias Keistuolių teatro tradicijas (sujungiant teatrą ir gyvai atliekamą muziką) įtaigiai pasakojama Edžio Agregato nesibaigianti gyvenimo istorija, kurioje progresyvus ir sunkus rokas darniai sugyvena su roko opera ir naujų teatrinių formų paieškomis, tarp kurių ir teatro scenoje nauja ir kiek netikėta „steam-punk“ stilistika.
Šio sezono teatro naujiena turėtų tapti ir „Keistuolių teatro“ scenoje gimusios legendinės vyrų trupės „Erelis“ (R. Aleksaitis, D. Auželis, A. Giniotis, A. Kaniava, D. Miniotas) likimas. Kaip sako tikrieji tautonašos ir šalies bendrakultūrinių vertybių vedliai, po 28-rių metų vaisingos veiklos grupė „Erelis“ iširo, nes pasaulio geopolitiniai vėjai negrįžtamai sutepė nesutepamą Erelio garbę. Dvigalviai, balti ir kitų spalvų heraldiniai ereliai, deja, tapo dvasinio nuopuolio ir moralinės krizės simboliais. Todėl teatre buvo suburtas šešėlinio humoro vyrų klubas „Šv. Kormoranai“ (R. Aleksaitis, D. Auželis, A. Giniotis, A. Kaniava, D. Miniotas). Po gilios kultūrinės sielovados kurso ir etno-ornitologinių įžvalgų, naujoji vyrų trupė startuos su nauja programa „Paskalos ir Padavimai“. Programos cokolis – pamatinis lietuvių epas „Gedimino sapnas arba Šioje šalyje nėra vietos senukams“.
Be premjerinių spektaklių žiūrovai taip pat galės pamatyti ir pamėgtus repertuarinius spektaklius: „Varnas“, „Pyp, Pyp“, „Geltonų plytų kelias“, „Mano senelis buvo vyšnia“, „Mašininkai“, „Kai aš mažas buvau“, „Mykolas žvejas“ ir kt. Taip pat planuojami rengti jau tradicija tapę renginiai – tai Naujųjų metų šventė „Laimingų Keistų“, kultiniai apdovanojimai „Zenonai“, teatras dalyvaus Knygų mugėje, o vasarą planuoja rengti jau antrąją kūrybiškumo stovyklą vaikams.
Iš teatro planų neišbrauktos ir gastrolės po Lietuvą. Jau dabar žinoma, kad keistuoliai savo spektaklius rodys žiūrovams Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Radviliškyje, Pasvalyje, Naisiuose, Alytuje, Varėnoje ir Rokiškyje.