Paskutinį rugsėjo savaitgalį įvyko Žemės ūkio ministerijos organizuojamas renginys „Nuo arklo iki roboto – 100 žemės ūkio pažangos metų“, kuriame tarp Vilniaus apskrities ūkininkų, prisidedančių prie šalies žemės ūkio klestėjimo, pagerbti ir Vilniaus rajono ūkininkai.
Ūkininkai buvo pakviesti į viešąją diskusiją „Kaimo plėtra. Iššūkiai ir poreikiai“ bei į ekspertų seminarus, kuriuose apie žemės ūkio pažangą ir ateities perspektyvas kalbėjo VDU Žemės ūkio akademijos, Žemės ūkio ministerijos ir Seimo Kaimo reikalų komiteto, taip pat įvairių savivaldybių atstovai. Iš Vilniaus rajono savivaldybės dalyvavo Žemės ūkio skyriaus vedėjas Ruslan Narunec.
Didelio susirinkusiųjų dėmesio sulaukė žemės ūkio karjeros mugė, kurioje pristatytos įvairios šios srities profesinės galimybės. Mugės dalyviai galėjo iš arčiau susipažinti su skirtingais karjeros keliais ir perspektyvomis žemės ūkio sektoriuje. Kartu su renginių ciklu per Lietuvą keliaujanti istorinių fotografijų paroda unikaliuose kadruose atspindėjo žemės ūkio ir kaimo gyvenimo pokyčius per pastaruosius šimtą metų. Renginio svečiai taip pat turėjo galimybę apžiūrėti inovatyvią žemės ūkio techniką, tokią kaip dronai, kurie šiandien labai palengvina ūkininkų darbą.
Svarbiausias renginių momentas – Vilniaus apskrities ūkininkų apdovanojimai už nuopelnus šalies žemės ūkiui.
Vilniaus rajono ūkininkai, pelnę apdovanojimus: Eglė Gvozdovič už pažangų daržininkystės ūkio vystymą, Zenon Borkovskij už perspektyvų ekologinio augalininkystės ūkio plėtojimą bei Marius Jukonis už nuoširdų darbą uogininkystės ūkyje.
Renginiuose, skirtuose ne tik ūkininkų bendruomenei, tačiau ir visiems miestų gyventojams bei jų svečiams, vyko įvairios edukacijos, dirbtuvėlės ir muzikiniai pasirodymai. Čia buvo galima paragauti šviežiai keptų bandelių, sužinoti jų kulinarinio paveldo paslapčių, iš arti pamatyti moderniausias žemės ūkio srities technologijas bei išgirsti naujų žinių apie įgūdžių tobulinimo galimybes.
Rugpjūtį startavęs ir prie finišo artėjantis dešimties renginių ciklas „Nuo arklo iki roboto – 100 žemės ūkio pažangos metų“ organizuojamas kiekvienoje iš 10-ies šalies apskričių.
Parengta pagal Žemės ūkio ministerijos informaciją
Nuotr. Žemės ūkio ministerija