Vasarą keliaujame dažniau, todėl nesvarbu, ar leidžiatės į savaitgalio kelionę į gamtą, ar ilgesnę išvyką, svarbu pasirūpinti automobilio švara ir saugumu: atlikti techninę automobilio patikrą, susikrauti visus kelionėms būtinus daiktus bei pasirūpinti daiktais, kurie yra skirti nenumatytiems atvejams.
Prekybos tinklo „Senukai“ atstovai pastebi, kad vasarą įvairios automobilių priežiūrai skirtos prekės sulaukia didelio pirkėjų susidomėjimo. Tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje žmonės domisi automobilių priežiūrai bei valymui skirtomis prekėmis, automobiliams skirtais keltuvais, akumuliatoriais.
Pasak ekspertų, vairuotojai kartais klaidingai mano, jog automobilio paruošimas vasaros kelionėms nėra toks svarbus kaip jo paruošimas žiemai. Vis dėlto, dažnai vasarą automobiliu važinėjame daugiau. Todėl norint, kad vasaros išvykos praeitų sklandžiai – svarbu, kad automobilis būtų paruoštas įvairiems netikėtumams.
„Senukų“ specialistai dalijasi 6 naudingais patarimais, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiantis vasaros išvykoms.
1. Nuodugniai apžiūrėkite automobilį
Prieš ruošiantis į didesnę kelionę, svarbu apžiūrėti savo transporto priemonę. Patikrinkite, ar padangose yra pakankamai oro, ar veikia kondicionierius. Taip pat apžiūrėkite ir valytuvų šluoteles – jeigu matote, kad šios susidėvėjusios svarbu jas pakeisti naujomis. Pasirūpinkite langų plovimo skysčiu, kad jo nepritrūktų kelionės metu. Taip pat pažiūrėkite, ar gerai veikia išoriniai veidrodėliai.
Prieš vykstant atostogų svarbu įsitikinti, kad veikia posūkio signalai, priekiniai bei galiniai žibintai. Užvedus automobilį, derėtų įsiklausyti ar jis neleidžia neįprastų garsų. Taip pat svarbu įsitikinti, kad nedega jokios apie problemą įspėjančios lemputės.
Nepamirškite pažiūrėti ir po automobiliu – patikrinkite, ar iš jo nevarva alyva. Žinoma, jeigu turite galimybių, tokią rutininę patikrą prieš kelionę geriausia yra patikėti profesionalams.
2. Patikrinkite reikalingus dokumentus
Prieš kelionę būtina įsitikinti, kad automobilis turi visus reikalingus dokumentus, būtinus kelionėms. Tad patikrinkite automobilio draudimo galiojimo laiką, privalomosios techninės apžiūros terminą, o jei planuojate vykti į užsienį, pasirūpinkite žaliąja kortele.
3. Įsitikinkite, kad mašinoje yra visi daiktai nenumatytiems atvejams
Ruošiantis į tolimą kelionę, svarbu pasiruošti visiems netikėtiems atvejams, todėl įsitinkite, kad automobilyje yra visus naujausius saugumo reikalavimus atitinkanti vaistinėlė, gesintuvas, avarinio sustojimo ženklas, šviesą atspindinti liemenė.
Šalia lagaminų į bagažinę pravartu įsimesti ir reikalingiausius įrankius: keltuvą, virvę, raktą atsarginiam ratui pakeisti, žibintuvėlį. Taip pat verta pasirūpinti vandeniu, užkandžiais, šiltesne antklode, jei sugedus automobiliui kurį laiką tektų palaukti pagalbos.
4. Pasirūpinkite automobilio švara
Dažnas prieš kelionę suskuba rūpintis savo automobilio švara. Specialistai pabrėžia, kad automobilį valyti reikėtų reguliariai, kad jis visuomet išliktų švarus ir tvarkingas. Kuo ilgiau dėmės bus nevalomos – tuo gali būti sunkiau jas pašalinti. Jeigu nusprendėte automobilį plauti patys – darykite tai pavėsyje. Valant mašiną tiesioginėje saulės šviesoje, dažnai lieka nepageidaujamų ruožų. Taip pat svarbu pasirinkti ir tinkamas automobilio valymo priemones – valant automobilį muilu ar kitomis tam neskirtomis priemonėmis galite pažeisti automobilio dažus.
Jeigu kelionės metu automobilis aplipo vabzdžiais – svarbu greitai juos nuvalyti. Jeigu ilgai vabzdžių nepašalinsite – ant automobilio gali atsirasti dėmių ar išblukti jo paviršius.
5. Atidžiai suplanuokite reikalingą bagažą
Dar vienas svarbus patarimas ruošiantis į kelionę automobiliu – atsakingai suruošti reikalingą bagažą. Tad reikėtų aiškiai žinoti savo išvykos ar atostogų planą. Jei naktis leisite po atviru dangumi – nepamirškite pasirūpinti palapine, miegmaišiu, sulankstomais baldais, maisto ruošimui skirtomis priemonėmis. Į kelionę svarbu pasiimti reikalingus dokumentus, telefono įkroviklį.
Nereikėtų daiktų pasiimti per daug, nes kuo didesnis automobilio svoris – tuo daugiau degalų jis sunaudos.
6. Jeigu įmanoma – nelaikykite automobilio tiesioginėje saulės šviesoje
Vasarą pravartu pasirūpinti automobilio stiklų apsaugomis nuo saulės, kad į saloną patektų mažiau šilumos. Nuvykus į norimą vietą ar automobilį palikus stovėjimo aikštelėje, geriausia jį statyti pavėsyje. Palikus automobilį saulėje, ypač esant aukštai temperatūrai, iš variklio greičiau išgaruoja svarbūs skysčiai ir tepalai. Tai gali sukelti įvairiausių variklio problemų, primena „Senukų“ ekspertai.